دکتر روحانی در فرودگاه جان اف کندی نیویورک:

حادثه دلخراش منا را تسلیت می‌گویم/ عربستان سعودی با ستاد حج و بعثه مقام معظم رهبری برای امداد رسانی به زائران ایرانی همکاری کند/ بعد از توافق هسته‌ای باید بیش از پیش بدنبال توسعه و تعامل سازنده با جهان باشیم/ احقاق حقوق و منافع ملی ملت ایران را با قوت پیگیری می‌کنیم

رییس جمهوری در فرودگاه نیویورک با تسلیت حادثه تاسف بار و دردناک منا به محضررهبر معظم انقلاب و مردم شریف ایران و با ابراز همدردی با خانواده جانباختگان، گفت: بلافاصله پس از فرود هواپیما، در تماس تلفنی با معاون اول رییس جمهوری دستورات لازم را برای تشکیل جلسه فوق العاده هیات دولت به منظوربررسی ابعاد مختلف این حادثه دلخراش و تشکیل ستاد ویژه‌ای برای پیگیری موضوع صادر کردم.

شناسه خبر: 89525 -

جمعه 3 مهر 1394 - 03:16

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی عصر پنجشنبه به وقت محلی پس از ورود به فرودگاه جان اف کندی نیویورک در جمع خبرنگاران،  حادثه منا را بسیار دردناک و دلخراش توصیف و خاطرنشان کرد: ازعربستان سعودی می‌خواهیم که با ستاد حج و بعثه مقام معظم رهبری برای امداد رسانی به زائران ایرانی همکاری کند.

ریییس جمهوری گفت: به وزیر خارجه ماموریت دادم تا با مقامات سعودی تماس گرفته و اقدامات لازم را درخصوص این حادثه انجام دهد.

دکتر روحانی همچنین درباره اهداف سفر به نیویورک برای شرکت در هفتادمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: در این سفر نیز به نوعی همان اهداف دو سفر قبلی دنبال خواهد شد و ضمن بررسی مهمترین مسایل بین‌المللی و منطقه‌ای، مسایل مربوط به احقاق حقوق و منافع ملی ملت ایران هم با قوت پیگیری خواهد شد.

رییس جمهوری خاطر نشان کرد : امروز بعد از توافق هسته‌ای شرایطی بوجود آمده که باید بیش از پیش بدنبال توسعه و تعامل سازنده با جهان باشیم و همزمان مسایل بین‌المللی و منطقه‌ای را با هدف دستیابی به صلح و ثبات پایدار پیگیری نماییم.

دکتر روحانی اظهار داشت: مسایل منطقه ای از جمله تحولات  یمن، سوریه و عراق از جمله موضوعاتی است که امیدواریم در ملاقات با سران کشورهای مختلف، بتوانیم به تصمیمات سازنده و مفیدی برای برطرف کردن ناامنی و استقرار امنیت و ثبات پایدار در منطقه دست یابیم.

شناسه خبر: 89525

- رئیس‌جمهوری

فیلم مرتبطاخبار برگزیده