دکتر روحانی در گفتگو با خبرنگاران:

همه مردم باید در زمینه رونق اقتصادی احساس مسئولیت کنند

رییس جمهوری با تصریح بر لزوم رفع بروکراسی پیچیده و مشکلات دریافت تسهیلات بانکی از پیش پای توسعه و رونق بخش تولید در کشور اظهار داشت: همه مردم در بخش‌های مختلف باید احساس مسئولیت کنند تا با کمک یکدیگر مشکل اشتغال کشور را حل و فصل کنیم.

شناسه خبر: 88663 -

پنجشنبه 15 مرداد 1394 - 13:29

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در پایان سفر کاروان تدبیر و امید به سه شهرستان اسلامشهر، بهارستان و رباط‌کریم در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه امیدوارم در پسا توافق در عرصه اقتصادی و از جمله در زمینه صنعت و کشاورزی همه مردم به صحنه بیایند، گفت: ایجاد فضای مناسب برای تولید و جذب سرمایه و تکنولوژی وظیفه دولت است و این مردم هستند که باید برای رونق تولید و توسعه کشور به صحنه بیایند، چرا که دولت به تنهایی قادر به اداره مطلوب بخش اقتصاد و تولید کشور نیست.
رییس جمهوری با اشاره به اینکه دولت از پیشنهادات مردم در امر رونق تولید حمایت و پشتیبانی خواهد کرد، افزود: بروکراسی طولانی و پیچیده و مشکلات اعطای تسهیلات بانکی به مردم در امر تولید، از مشکلات جدی کشور در امر توسعه و رونق تولید است.
رییس جمهوری تصریح کرد: بانک‌ها باید در زمینه اعطای تسهیلات به بخش تولید فعال شوند، چرا که هنگامی که تولید کنندگان و بانک‌ها با یکدیگر به صحنه بیایند، کارها بسیار بهتر پیش می‌روند. بانک‌ها باید واسطه خوبی بین پس‌انداز مردم، تولید و بنگاه‌های اقتصادی باشند.
دکتر روحانی با بیان اینکه باید تسهیلات لازم برای رونق تولید و در نتیجه پیشرفت و توسعه کشور تامین شود، خاطرنشان ساخت: اگر بتوانیم با همکاری یکدیگر عرصه تولید کشور را نیز رونق ببخشیم، آنگاه می‌توانیم همانند مذاکرات هسته‌ای در سایر زمینه‌ها نیز با دنیا تعامل کنیم و با تلاش اهداف و سیاست‌های کلی نظام را محقق کنیم.
رییس جمهوری در بخش دیگری از این گفتگو شهرک بهسازی صنایع چوب ایران را از لحاظ ساختمانی و فعالیت بسیار مدرن و در چارچوب شهرک‌های ساختمانی پیشرفته و روز دنیا توصیف کرد و گفت: چنین شهرک‌های صنعتی باید در کل کشور الگو شوند.

شناسه خبر: 88663

- سفرهای استانی

- دولت یادهم و دوازدهم

فیلم مرتبطاخبار برگزیده