رییس جمهوری در اجتماع بزرگ مردم اسلام شهر، بهارستان و رباط کریم:

دولت تدبیر و امید خادمی کوچک در مسیر اراده مردم بزرگ ایران است/ باید از تمام استعداد خود برای آبادانی ایران و تولید و صدورمحصولات ایرانی به منطقه و جهان استفاده کنیم

رییس جمهوری در اجتماع بزرگ مردم اسلام شهر، بهارستان و رباط کریم در جنوب غرب تهران با تاکید بر اینکه "از توافق بزرگ هسته ای، بجز صهیونیست ها و جنگ طلب ها در آمریکا، همه ملتهای منطقه خوشحالند"، گفت: امروز دروازه ای که دشمنان اسلام و ایران به روی این ملت بسته بودند تا نتوانیم با دنیا در تعامل باشیم ومحصولات خود را صادر کنیم ، باز شده است.

شناسه خبر: 88636 -

پنجشنبه 15 مرداد 1394 - 10:32

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی تصریح کرد: دولت تدبیر و امید خادمی کوچک در مسیر اراده مردم بزرگ ایران است و امروز باید از تمام استعداد و توان خود برای آبادانی ایران و تولید و صدور محصولات ایرانی به منطقه و جهان استفاده کنیم.
رییس جمهوری گفت: اگر تا امروز دستاوردی داشته‌ایم بخاطر مشارکت، حضور، وحدت و ایستادگی و استقامت مردم بوده است و تردید ندارم تا زمانی که ملت در صحنه است به همه اهداف اقتصادی، فرهنگی و سیاسی دست خواهیم یافت زیرا اصلی‌ترین انرژی، انرژی ملت ایران است.
دکتر روحانی، از ملت ایران بخاطر ایستادگی، دلاوری، صبر و مقاومت در طول سال‌های گذشته برای احقاق حق خود و آمادگی برای توسعه همه جانبه ایران تشکر و قدردانی کرد و گفت: ملت ایران در ماه ‌های گذشته بخشی از قدرت و توان فوق‌العاده‌اش را به رخ جهانیان کشاند.
رییس شورای عالی امنیت ملی اظهار داشت: این ملت در دوران دفاع مقدس با ایستادگی در برابر همه قدرت‌ها و تجهیزات و تسلیحات آنها، قدرت خود را به رخ جهانیان کشاند.
رییس جمهوری با بیان اینکه امروز ملت ایران قدرت سیاسی و دیپلماسی خود را به جهانیان نشان داد، گفت: در تاریخ دهه‌های گذشته سه مرتبه اسراییل غاصب به لرزه درآمد، یکبار 22 بهمن با پیروزی انقلاب اسلامی و استیلای لا اله الا الله بر همه کفر جهان، بار دوم زمانی بود که ملت بزرگ و قدرتمند ما در برابر متجاوزان در دفاع مقدس به پیروزی رسید و سومین بار زمان توافق ایران با قدرت‌های جهانی در وین بود. ما می بینیم که رژیم صهیونیستی مدام در حال فریاد است و با وجود خوشحالی همه ملت‌های منطقه و ملت ایران از توافق، تنها صهیونیست‌ها و جنگ‌طلب‌ها در آمریکا ناراحت و ناخرسند هستند.
دکتر روحانی افزود: ما به شهامت ملت، به حقوقدانان و دیپلمات‌های کشورمان افتخار می‌کنیم که توانستند در برابر قدرت‌های جهان و در پشت میز مذاکره بعد از 23 ماه تلاش و مذاکرات سخت و نفسگیر، با دست پر به سرزمین خود بازگردند.
رییس جمهوری در حالی که سخنانش با تشویق مردم همراه بود با اشاره به اینکه ورزشکاران با جام غرور و افتخار بازمی‌گردند و دیپلمات‌ها با برجام به آغوش میهن بازگشتند، تصریح کرد: به عنوان خادم مردم از دانشمندان هسته ای و دیپلماتهایمان تشکر می‌کنم.
دکتر روحانی خاطر نشان کرد: اگر دولت راهی انتخاب کرده که به آرامش در جامعه و کاهش آلام مردم در امر سلامت، بهداشت و درمان منتهی شده است و کشور از مسیر رکود به سمت رونق اقتصادی حرکت کرده و در برابر 6 قدرت جهانی به پیروزی رسیده ایم، به دلیل تدبیر و امید مردم است.
رییس جمهوری اظهار داشت: دروازه‌ای که دشمنان ملت به روی ما بسته بودند تا نتوانیم با دنیا در ارتباط باشیم و محصولات کشور را نتوانیم به منطقه و جهان صادر کنیم و دیگران نتوانند این کشور پرافتخار و کهن را ببینند، امروز به حول و قوه الهی گشوده شده و این مانع برداشته شده است.
دکتر روحانی ادامه داد: امروز روز آغاز و حرکت به سمت فضایی است که به روی ما باز شده و باید با تمام توان و ظرفیت برای تولید ، آبادانی و صادرات محصولات استفاده کنیم.
رییس جمهوری با اشاره به اینکه ما می‌توانیم به قله‌های بلند فتح و پیروزی به امید حق دست پیدا کنیم، از حضور و حمایت پرشور مردم در استقبال از هیأت دولت در این روز گرم تابستان، تشکر و قدردانی کرد و گفت: من از طرف شما از دانشمندان هسته‌ای که از سال 1376 تلاش کردند، بخاطر تلاش، ایثار و ایستادگی‌شان بویژه از شهدای هسته‌ای که در مسیر پیشرفت و توسعه کشور جان خود را فدا کردند، تشکر کنم. من در ضمن از دیپلمات‌ها ورزیده، دانشمند و هنرمندان قدردانی می‌کنم که در صحنه دیپلماسی برای ما با وجود همه دشواری‌ها با منطق و استدلال غرور آفریدند و حقوق ملت ما را در اوج قدرت و عزت به منصه ظهور نشان دادند.
دکتر روحانی اظهارداشت: قطعنامه هایی که به غلط می گفتند ایران حق دستیابی به فناوری هسته ای را ندارد امروز با درایت دیپلمات‌های کشورمان لغو شده و در همان سازمان ملل و شورای امنیت و در قالب قطعنامه 2231، این حق هسته ی ایران در سایه تلاش سیاستمداران دلاور این سرزمین به رسمیت شناخته شده است.
رییس جمهوری با اشاره به اینکه اراده ملت ایران تنها برای در هم شکستن قفل و زنجیر تحریم و لغو قطعنامه‌ها نبود، گفت: شما با قدرت‌تان سایه شوم جنگ را از سر کشور برداشتید و از امروز به بعد در سایه پس از توافق، ملت ایران باید در فضای ایجاد شده دست در دست هم بدهند و تولید را رونق بخشند.
دکتر روحانی با بیان اینکه ما پای میز مذاکره نشستیم تا فضایی برای تعامل و همکاری با کشورها باز کنیم، اظهار داشت: بزرگترین هدف از مذاکرات هسته‌ای ایجاد فضای مناسب برای تولید و اشتغال بود زیرا غم و غصه ما بیکاری جامعه ایران بود.
رییس جمهوری ادامه داد: به عنوان رییس جمهور منتخب ملت ایران نمی‌توانم بپذیرم که جوان تحصیلکرده و با دانش ما که دارای مدرک مهندسی است پس از سه سال همچنان بیکار باشد.
دکتر روحانی با انتقاد از سخنی که می‌گوید اشتغال فقط برای پسران ایجاد شود، این سخن را باطل خواند و گفت: مردم ایران اعم از زن و مرد، پسر و دختر فرقی با یکدیگر ندارند، همه در صف واحد و پای درس یک استاد بوده و استعداد و هنر ایرانی را دارند .
رییس جمهوری با اشاره به اینکه امروز زمان وحدت، اتحاد و همدلی برای کار، تلاش و توسعه کشور ایران است، گفت: مهم‌ترین نعمت خداوند به این سرزمین، ملت بزرگ و اخلاق‌مدار است ؛ملتی که به اسلام، قرآن، پیامبر(ص)، امامان(ع) و ایران افتخار می‌کند.
دکتر روحانی در ابتدای سخنان خود از مردم اسلامشهر، بهارستان و رباط کریم به عنوان مردمی خونگرم، دلاور و میهمان‌نواز یاد کرد و با اشاره به اینکه رییس جمهور و هیأت دولت مفتخر هستند که میهمان مردم جنوب غرب استان تهران می باشند، گفت: در این سفر به حول و قوه الهی برای سه شهرستان اسلامشهر، بهارستان و رباط‌کریم، 15 طرح و پروژه با اعتباری بیش از 877 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.
رییس جمهوری با اشاره به برنامه‌ریزی انجام شده برای احداث قطار سریع‌السیر چهارخطه از اسلامشهر به تهران با اعتبار 400 میلیارد تومان، ابراز امیدواری کرد که این طرح تا سال 1394 اجرایی و عملیاتی خواهد شد.
دکتر روحانی با اشاره به اجرای طرح‌های مخابراتی، بهداشت، راه و راه‌آهن بار دیگر یادآور شد: دولت یازدهم هیچ طرح و وعده‌ای را مطرح نخواهد کرد مگر آنکه آن طرح در سال جاری و سال آینده عملیاتی شود.
مهندس هاشمی استاندار تهران نیز ضمن خیرمقدم به رییس جمهوری و هیأت همراه ابراز امیدواری کرد مسایل و مشکلات شهرستان‌های اسلامشهر، بهارستان و رباط‌ کریم در جنوب غرب استان تهران در این سفر با تلاش همه مسئولان مرتفع شود.

شناسه خبر: 88636

- سفرهای استانی

- سخنراني ها

- دولت یادهم و دوازدهم

فیلم مرتبطاخبار برگزیده