حجت الاسلام انصاری در نشست خبری با رسانه های کرمان:

انتخابات فرصتی برای تمرین اخلاق و مسابقه سیاسی بر مدار قانون و عدالت است/ هر رای اقتدار ملی را ارتقاء می‌دهد/ تاکید بر ضرورت تلاش همگانی برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات

معاون حقوقی رییس جمهور انتخابات را فرصتی برای تمرین اخلاق و مسابقه سیاسی بر مدار قانون و عدالت دانست و با تاکید بر ضرورت تلاش همگانی برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش رو، اظهارداشت: بی تردید مشارکت تک تک افراد در انتخابات باعث تقویت و ارتقاء بیش از پیش اقتدار ملی می شود.

شناسه خبر: 99033 -

سه شنبه 12 ارديبهشت 1396 - 20:21

حجت الاسلام والمسلمین مجید انصاری روز سه شنبه در جریان سفر به استان کرمان، در نشستی با خبرنگاران گفت: انتظار همه  مردم و اقتضای نظام جمهوری اسلامی، قانون اساسی، مکتب و توصیه های حضرت امام(ره) و رهبری معظم انقلاب این است که در این مصاف و مسابقه سیاسی، کاندیداها و طرفداران آنان بر مدار عدالت، اخلاق و قانون حرکت کنند و اگر برنامه ای دارند ارائه دهند و اگر نقدی هم به وضع موجود هست با رعایت اخلاق و انصاف همراه با راه حل برای مردم تشریح کنند تا مردم بعد از استماع نظرات بتوانند تصمیم درست بگیرند.

وی  آزادی را یکی از بزرگ ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی برشمرد و افزود: در پرتو این آزادی رای مردم معنا یافت و انقلاب اسلامی توانست حق سلب شده ملت، که مشارکت در سرنوشت کشور و تعیین مسئولین با رای مستقیم بود، به مردم بازگرداند و نظام جمهوری اسلامی طی 38 سال گذشته نصاب بالا و بلکه رکوردی را در مراجعه به آرای مردم ثبت کرده است.

معاون حقوقی رییس جمهور ، ایام تبلیغات انتخاباتی را فرصتی برای دولت جهت ارائه گزارش خدمات انجام شده ذکر کرد و گفت: به طور طبیعی در فضای رقابتی که بوجود می آید، انتقاداتی هم مطرح می شود که باید به آنها پاسخ داد و اگر درست بود و راه حلی هم پیشنهاد کرده بود آن را پذیرفت.

دکتر انصاری با اشاره به اینکه در شرایط خاصی در منطقه و دنیا هستیم، تصریح کرد: عمده کشورهای منطقه دچار انواع تنش و خشونت و درگیری و اقدامات تروریستی عوامل استکبارند. بدخواهان نظام نیز با انواع تبلیغات مایوس کننده سعی دارند مردم را از مشارکت در انتخابات منصرف کنند. در این وضعیت همه باید تلاش کنیم با خنثی کردن توطئه ها، مشارکت حداکثری را رقم زده تا انسجام ملی را به رخ دشمنان کشیده و اقتدار ملی را با حضور مردم پای صندوق رای تقویت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: با کمال تاسف به این انتظار از طرف برخی کاندیداها پاسخ مناسب داده نشده و آنها دارند بر مدار بداخلاقی و تخریب امید جامعه حرکت می کنند. اگر این روزها رسانه های بیگانه و معاندین رصد شوند، می بینید که از برخی سیاه نمایی و اتهام افکنی و بی انصافی های سیاسی نهایت استفاده می کنند.

معاون حقوقی رییس جمهور با اشاره به اینکه به برکت تلاشها و سرمایه گذاری های دولت یازدهم در زمینه توسعه ارتباطات و گسترش امکان استفاده از فضای مجازی اصحاب رسانه امروز می توانند نقش کلیدی در ایجاد آگاهی نزد مردم و ایجاد شور و نشاط انتخاباتی ایفا کنند، گفت: امروز به لطف گسترش اینترنت، رسانه ها هر جا و هر زمان می توانند در خانه مردم باشند و آنها را در معرض اطلاع رسانی قرار دهند و اساسا هر رسانه و هر خبرنگار امروز می تواند نقش یک ستاد را ایفا کند.

وی در ادامه به پرسش های خبرنگاران پاسخ گفت.

شناسه خبر: 99033

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده