شرکت دکتر نهاوندیان در مراسم پاسداشت سالروز تولد استاد شهید مطهری

دکتر محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهوری، عصر چهارشنبه در مراسم میلاد مطهر به مناسبت پاسداشت نود و هشتمین سالروز تولد معلم و فیلسوف فقیه استاد شهید مرتضی مطهری شرکت کرد.

شناسه خبر: 97473 -

چهارشنبه 13 بهمن 1395 - 18:29

رییس دفتر رییس جمهوری در این مراسم که در خانه موزه استاد مطهری با حضور شخصیت های برجسته فرهنگی و سیاسی و بیت معزز آن شهید والامقام برگزار شد، در سخنانی به بیان خاطراتی از مجالست و کسب معارف و تعلیم در محضر آن استاد شهید پرداخت.

دکتر نهاوندیان با اشاره به نقش شهید مطهری در پایه گذاری دروس اقتصاد اسلامی در دانشگاهها و مبارزه با تفکرات التقاطی، گفت: شهید مطهری معتقد بود اگر ما با شخص یا تفکری مخالف هستیم دلیل نمی شود تا هر مطلب نادرستی را علیه آن مطرح کنیم.

رییس دفتر رییس جمهوری با بیان اینکه هریک از کتاب های استاد مطهری در صدد پاسخ به پرسش ها و مشکلات جامعه بود، اظهارداشت: شهید مطهری به شدت از اینکه عده ای تفکرات خود را با نقاب اسلام در جامعه ترویج می کردند، ناراحت بود و برای مبارزه با تفکرات التقاطی تلاش فراوانی کرد و جان خود را در این راه نثار نمود.

دکتر نهاوندیان ادامه داد: شهید مطهری همواره مسائل جامعه ، جوانان و دانشگاهها را مورد پیگیری قرار می داد و به دنبال حل این مشکلات بود.

در این مراسم با حضور رییس دفتر رییس جمهوری از پانزدهمین جلد کتاب یادداشت های استاد مطهری( جلد سوم از بخش دفتر یادداشت) رونمایی شد.

شناسه خبر: 97473

- دفتر رئیس‌جمهوری

- دیدارهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده