رییس جمهوری وارد پاکستان شد/ شلیک ٢١ گلوله توپ در پای پلکان هواپیما به افتخار دکتر روحانی /تهران و اسلام آباد سند راهبردی همکاری تجاری ۵ ساله امضا می کنند

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس‌جمهوری اسلامی ایران به دعوت رسمی رییس‌جمهوری و نخست‌وزیر پاکستان، روز جمعه وارد اسلام آباد پایتخت پاکستان شد.

شناسه خبر: 92623 -

جمعه 6 فروردين 1395 - 15:42

رییس جمهوری در پایگاه هوایی نورخان از سوی نواز شریف نخست وزیر و جمعی از مقام‌های ارشد کابینه پاکستان مورد استقبال قرار گرفت.

در مراسم استقبال در فرودگاه نورخان ، همزمان با پایین امدن رییس جمهوری اسلامی ایران از پلکان هواپیما، ٢١ گلوله توپ به افتخار ایشان شلیک شد و دو کودک پاکستانی نیز به نمایندگی از مردم پاکستان ،با اهدای یک دسته گل ،ورود دکتر روحانی به کشورشان را خیر مقدم گفتند.
مراسم استقبال رسمی از رییس جمهوری همچنین قرار است در کاخ نخست وزیری پاکستان و پیش از آغاز مذاکرات خصوصی و امضای اسناد،انجام گیرد.
دیدار دکتر روحانی از اسلام آباد که در پاسخ به سفر سال گذشته آقای نواز شریف نخست پاکستان به تهران انجام می گیرد، فصل نوینی را در روابط ایران و پاکستان بویژه در حوزه اقتصادی می گشاید.
سند راهبردی همکاری تجاری ۵ ساله ایران و پاکستان نیز قرار است در جریان این دیدار، نهایی و امضا شود.
توسعه و تعمیق روابط دو جانبه بویژه در حوزه اقتصادی، تبادل نظر در زمینه مسایل مهم منطقه ای و بین المللی و رایزنی درباره اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی با هدف وحدت هر چه بیشتر جهان اسلام، از جمله اهداف سفر دو روزه رییس جمهوری اسلامی ایران به پاکستان است.
دکتر روحانی را در این سفر وزرای خارجه ، کشور ، نفت ، صنعت، نیرو و بهداشت و همچنین رییس کل بانک مرکزی و استاندار سیستان و بلوچستان همراهی می کنند .
امضای چندین سند و یادداشت تفاهم در حوزه های اقتصادی، علمی و فرهنگی، رسانه ای و بهداشتی و پزشکی، در برنامه کاری رییس جمهوری و هیات همراه قرار دارد.
همچنین اعضای اتاق های بازرگانی ایران و پاکستان نیز طی این سفر در همایش مشترکی، راهکارهای توسعه همکاری بخش های خصوصی را بررسی و قراردادهایی نیز امضاء می کنند.

شناسه خبر: 92623

- دولت یادهم و دوازدهم

- سفرهای خارجی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده