مولاوردی با نماینده ولی فقیه و امام جمعه ارومیه دیدار و گفت و گو کرد

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی  و امام جمعه ارومیه ، گزارشی را از عملکرد دولت تدبیر و امید در حوزه اجتماعی و امور زنان و خانواده و همچنین اهداف  برگزاری نشست‌های منطقه‌ای ارائه کرد.

شناسه خبر: 90370 -

پنجشنبه 14 آبان 1394 - 10:10

شهیندخت مولاوردی شامگاه چهار‌شنبه در بدو ورود به استان آذربایجان غربی با حضور در بیت نماینده ولی فقیه و امام جمعه ارومیه با بیان اینکه دولت بدون مشارکت و فعالیت مردم نمی‌تواند به تنهایی به اهداف خود که همان محقق کردن اهداف سند چشم‌انداز و رونق اقتصادی و اشتغال دست پیدا کند، گفت: دولت تدبیر و امید در شرایطی فعالیت خود را آغاز کرد که کشور با شرایط نامناسب اقتصادی و رکود مواجه بود و امیدواریم در فرصت باقیمانده و توافقات صورت گرفته در مذاکرات به پیشرفت و توسعه دست پیدا کند.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده اظهار داشت: در تدوین برنامه ششم توسعه موضوعات خاص و ویژه و زودبازده مورد بررسی و در دستور کار دولت است.

وی با انتقاد از اینکه در حوزه‌های مختلف 5 برنامه توسعه گذشته متوازن نبوده است، تصریح کرد: امروز دولت در شرایط تعیین‌کننده و حساسی قرار دارد و باید تورم را کنترل و همچنین زیرساخت‌های لازم را فراهم آورد تا کشور به سمت توسعه متوازن و پایدار گام بردارد.

مولاوردی به عملکرد معاونت امور زنان و خانواده پرداخت و گفت: طی دو سال گذشته، بررسی‌های که در وضعیت زنان و خانواده انجام گرفته است و اطلس زنان و خانواده را ترسیم کرده‌ایم که نشان می‌دهد دراستان‌های همجوار اشتراکاتی در حوزه زنان و خانواده از جمله آسیب‌های اجتماعی وجود دارد.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده ادامه داد: وجود اشتراکات در استان‌های همجوار باعث شد تا نشست‌هایی را به طورت منطقه‌ای انتخاب کنیم که در حال حاضر پنجمین نشست منطقه‌ای را در استان آذربایجان غربی در حال انجام است.

مولاوردی تصریح کرد: هدف از برگزاری چنین نشست‌هایی همکاری‌ و آموزش شبکه‌ای، بالا بردن ظرفیت‌ها سمن‌ها، فعالیت در مقابل آسیب‌ها به صورت قدرتمند با تأثیرگذاری لازم، است که امیدواریم بعد از برگزاری آموزش‌ها شبکه‌های متعددی با یکدیگر فعالیت کنند.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده افزود: برنامه‌هایی برای آموزش دستگاه‌های دولتی با سازمان‌های غیردولتی داریم تا به دور از موازی‌کاری، یک همکاری و هماهنگی یکدست را بوجود آورد.

مولاوردی با اشاره به اینکه 3 نشست منطقه‌ای دیگر در مناطق مختلف برگزار خواهد شد، خاطر نشان کرد: بعد از برگزاری تمامی نشست‌ها بازخوردها را مورد مطالعه و پالایش قرار خواهیم داد تا اثربخشی لازم را مورد بررسی قرار دهیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین مهدی قریشی نماینده ولی فقیه و امام جمعه ارومیه نیز در این دیدار، با بیان اینکه به توصیه‌ مقام معظم رهبری، آحاد جامعه باید به دولت کمک کنیم تا به توسعه و پیشرفت برسیم، گفت: امیدواریم دولت در اهدافی که مقام معظم رهبری ترسیم کرده‌اند، گشایش و راهکار لازم را بوجود آورد.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی با اشاره به اینکه اگر نیت خدایی باشد آینده از آن شما خواهد بود، اظهار داشت: ان‌شاء الله مذاکرات هسته‌ای به نتیجه رسیده و همگی از ثمرات آن بهره ببرند.

امام جمعه ارومیه یکی از مباحث مهم شهرها و استان‌ها را مبحث آسیب‌ های اجتماعی عنوان کرد و گفت: باید در این زمینه تلاش‌های بیشتری صورت گیرد که این کار با کار جهادی و تلاش مضاعف به نتیجه لازم می‌رسد.

حجت‌الاسلام و المسلمین قریشی با اشاره به اینکه استان آذربایجان غربی به عنوان یک استان مرزی در معرض آسیب‌های اجتماعی بیشتری درمقایسه با سایر استان‌هاست، اظهار داشت: برای رفع آسیب‌های اجتماعی استان آذربایجان غربی باید نگاه ویژه‌ای به این استان شود.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی  با بیان اینکه نقش زنان در جامعه بسیار شاخص است، تصریح کرد: در جامعه مسأله تربیت و کمال زنان اگر به خوبی اتفاق بیفتد بر کل اقشار جامعه تأثیرگذار است.

شناسه خبر: 90370

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای داخلی

فیلم مرتبطاخبار برگزیده