رییس جمهوری در گفت و گوی تلفنی با امیر قطر:

ماه مبارک رمضان ماه تقویت اخوت و دوستی است؛ درگیری و نزاع میان مسلمانان باید متوقف شود/ گروه های تروریستی مانع بزرگی برای توسعه منطقه و تقویت روابط کشورها هستند امیر قطر: روابط ما با جمهوری اسلامی ایران، دیرینه، تاریخی و مستحکم است

رییس جمهوری با تاکید بر ضرورت همکاری کشورهای منطقه برای استقرار صلح و آرامش، ماه مبارک رمضان را ماه تقویت اخوت و دوستی میان مسلمانان دانست و ابراز امیدواری کرد: درگیریها و نزاع ها در سرزمین های اسلامی در ماه مبارک رمضان متوقف و هر چه سریعتر ثبات و آرامش جایگزین آن شود.

شناسه خبر: 87717 -

پنجشنبه 28 خرداد 1394 - 22:07

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز پنجشنبه در تماس تلفنی امیر قطربا وی، ضمن ابراز تاسف از حوادث و درگیریهای منطقه گفت:باید همه دست به دست هم دهیم تا درگیری و خونریزی میان برادران مسلمان متوقف شود.
رییس جمهوری با اشاره به گسترش تروریسم و فعالیت گروه های تروریستی در منطقه،اظهارداشت:همه کشورهای منطقه از مساله تروریسم رنج می برند چرا که اقدامات گروه های تروریستی به نفع هیچ کدام از کشورهای منطقه نیست و سد و مانع بزرگی برای توسعه منطقه و تقویت روابط میان کشورها است.
دکتر روحانی، بر امداد و کمک رسانی به آسیب دیدگان جنگ در همه کشورها بویژه یمن تاکید کرد و خواستار تلاش کشورها برای امداد رسانی به آسیب دیدگان و حل مشکلات منطقه شد.
رییس جمهوری در ادامه با تاکید بر علاقه مندی کشورمان برای گسترش مناسبات با همه کشورهای دنیا بویژه همسایگان گفت: زمینه ها و ظرفیت های بسیار خوبی در عرصه سیاسی و اقتصادی میان ایران و قطر وجود دارد که باید از آن به بهترین نحو استفاده شود.
امیر قطر هم در این تماس تلفنی با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان به دکتر روحانی و درخواست ابلاغ سلام وی به مقام معظم رهبری، گفت: روابط ما با جمهوری اسلامی ایران، دیرینه، تاریخی و مستحکم است و ما خواهان تقویت بیش از پیش این روابط هستیم.
شیخ تمیم بن حمد آل ثانی اظهارداشت:ممکن است گاهی در برخی مسایل، اختلاف دیدگاه وجود داشته باشد اما دو کشور دوست، برادر و همسایه باید از این موانع عبور کنند.
امیر قطر با استقبال از گسترش بیش از پیش روابط اقتصادی و تجاری میان تهران و دوحه گفت: قطر برای تقویت و رونق همکاری ها و مبادلات تجاری میان دو کشور، امکانات ویژه ای را احداث کرده است.
شیخ تمیم با تاکید بر نقش و جایگاه مهم ایران در حل و فصل مسایل منطقه ای افزود: ایران می تواند نقش بسیارمهمی در استقرار صلح و آرامش در منطقه ایفا کند و همه ما وظیفه داریم در ایام ماه مبارک رمضان برای تقویت صلح و امنیت منطقه کوشش کنیم.
وی با تاکید بر اینکه برای حل مناقشات منطقه بویژه در یمن، عراق و سوریه، باید زبان گفت و گو به جای درگیریها حاکم شود، گفت: وزارت خارجه دو کشور با تقویت ارتباطات خود باید همه راه حل ها را برای حفظ منافع ملت های دو کشور و منطقه بکار گیرند.

شناسه خبر: 87717

- گفتگوی تلفنی

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده