رییس جمهوری در دیدار علما، ایثارگران و برگزیدگان استان خراسان شمالی:

برای برداشتن تحریم تلاش می‌کنیم اما در برابر هیچ ابرقدرتی سرخم نخواهیم کرد/ نقد باید موجب اصلاح و تقویت برنامه‌ها شود/ همدلی و همزبانی با اعتدال‌، اخلاق و محبت به یکدیگر محقق می‌شود

رییس جمهوری در دیدار علما، ایثارگران و برگزیدگان استان خراسان شمالی تصریح کرد: برای برداشتن تحریمها تلاش می‌کنیم اما در برابر هیچ ابرقدرتی سرخم نخواهیم کرد و ما فقط در برابر خداوند سر تعظیم فرود می‌آوریم.

شناسه خبر: 87608 -

يکشنبه 24 خرداد 1394 - 18:01

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز یکشنبه در این نشست که در بجنورد برگزار شد، گفت: ما همه تلاش خود را بکار می‌گیریم تا با تحریم ظالمانه مقابله و مبارزه کنیم و در یک مذاکره ای که منطق بر آن حاکم باشد، منافع خود را پیش ببریم.
رییس جمهوری با تاکید بر اینکه مذاکره کنندگان ایرانی با منطق، اقتدار و قدرت در مذاکرات شرکت کرده اند و هرگز تهدید در میز مذاکرات نبوده است، گفت: ما راهمان را در مذاکرات ادامه می دهیم و البته به رغم تداوم تحریم ها، با کمک مردم توانسته ایم قدم‌های خوبی در مسیر توسعه ایران اسلامی برداریم.
دکتر روحانی اظهارداشت: بخش عمده برنامه‌های توسعه ای کشور در همین شرایط تحریم آغاز شده و به پیش می‌روند و این حرکت‌ها در استان‌ها کاملا نمایان است.
رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود، انتخاب مردم در انتخابات سال 92 را راه اعتدال و میانه روی دانست و اظهارداشت: افراط و تفریط تنها باعث ضرر مردم شده است و حضرت امام (ره) نیز هیچ موقع خشونت را نمی‌پسندیدند.
دکتر روحانی با اشاره به اینکه امام(ره) راه میانه و اعتدال را در نهضت اسلامی برگزیدند ، گفت: در انقلاب و دفاع مقدس، اعتدال را برگزیدیم و امروز هم باید اعتدال را برگزینیم و نمود این اعتدال در همه جا بویژه در توزیع امکانات و بودجه ها میان استان ها باید کاملا رعایت شود.
رییس جمهوری همچنین در ادامه با تاکید بر جایگاه زنان در کشور اظهارداشت: علم، ایثار، فداکاری و پاکدامنی و تقوا اساس است و مرد و زن بودن در دادن فرصت ها برای خدمت به کشور مطرح نیست و باید از توانمندی خانم ها برای مدیریت و توسعه کشور استفاده کنیم.
دکتر روحانی با اشاره به اینکه باید به حریم ها احترام گذاشت، گفت: هر جایی که حرمت حریم ها را رعایت نکردیم ،ضرر کردیم.
رییس جمهوری در ادامه با اشاره به فضیلت های ماه مبارک رمضان اظهارداشت: روزه درماه مبارک رمضان نیز برای اعتدال است. روزه تمرین صبر ، ایستادگی و مقاومت است و ماه رمضان برای این است که صبر و تحمل را بالا ببریم.
دکتر روحانی با تاکید بر اینکه همدلی و همزبانی با تحمل درست می شود، گفت: همدلی و همزبانی با اعتدال، اخلاق و محبت به یکدیگر محقق می شود و باید حریم بزرگان ، اقوام و مذاهب، مردم و محیط زیست محترم شمرده شود.
رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد:دولت برآمده از اراده مردم است و در تحقق وعده هایش به مردم مصمم است.
دکتر روحانی گفت: مردم در انتخابات 24 خرداد سال 92 حماسه بزرگی را با حضور 73 درصدی خودشان در پای صندوق آراء آفریدند. دشمن خیلی امید بسته بود که با توجه به فشارهایش به زندگی مردم ، آنان را از انقلاب و نظام ناامید و مایوس کند.
رییس جمهوری با اشاره به اینکه تلاش دولت این بوده که با مشورت با صاحبنظران راه درست را برگزیند، گفت: به مردم وعده داده بودم که تصمیمات خلق الساعه نگیرم و قول داده بودم در همه امور با صاحبنظران مشورت کنم، من به این عهدم پایبند بوده و هستم.
دکتر روحانی نقد و انتقاد از جانب مردم و صاحبنظران را نعمتی برای اصلاح امور دانست و افزود: البته نقد باید سازنده، منصفانه و با هدف تقویت امور و اصلاح و تقویت برنامه ها باشد. اساس نصیحت با تخریب مغایرت دارد.
رییس جمهوری با اشاره به اینکه "نبود شغل یک معضل در جامعه ما است"، گفت: برای اشتغال زایی باید استعدادها را جذب کنیم و اقتصاد ما هم باید اقتصاد دانش بنیان باشد و حرکت خوبی در این عرصه شروع شده است.
دکتر روحانی در ابتدای سخنان خود نیز استان خراسان شمالی را یکی از استانهای مرزبان و مرزدار با سوابق فرهنگی ، علما ،اندیشمندان و استعدادهای فراوان طبیعی دانست و گفت: هدف دولت از سفرهای استانی نشان دادن استعدادهای استان و کمک به توسعه این استانها در حد امکانات موجود است.
رییس جمهوری تصریح کرد:توسعه استان ، منطقه و کشور به دست مردم و نه به دست دولت است و دولت به عنوان خادم باید مسیر را هموار کند.
در ابتدای این مراسم نیز امام جمعه بجنورد، نمایندگان بانوان ، ایثارگران ، اهل تسنن و نخبگان استان دیدگاه های خود را تشریح و از سیاست های دولت تدبیر و امید حمایت کردند.

شناسه خبر: 87608

- سفرهای استانی

- دولت یادهم و دوازدهم

فیلم مرتبطاخبار برگزیده