در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دکتر روحانی؛

روسای 22 دانشگاه کشور معرفی شدند/ تاکید شورای عالی انقلاب فرهنگی بر ضرورت شکل گیری عزم ملی برای مبارزه با اعتیاد در کشور

روسای 22 دانشگاه کشور که توسط کمیته شورای عالی انقلاب فرهنگی برای بررسی صلاحیت و تایید روسای دانشگاه ها، برگزیده شده اند، روز سه شنبه در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی که به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری برگزار گردید، معرفی شدند.

شناسه خبر: 87524 -

سه شنبه 19 خرداد 1394 - 20:40

پیش از این شورای عالی انقلاب فرهنگی تایید کرده بود که بررسی صلاحیت روسای دانشگاه ها در کمیته ای ۵نفره متشکل از رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها ، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و دبیر و رییس هیات نظارت و بازرسی شورای عالی انقلاب فرهنگی، انجام گیرد.
بر این اساس آقایان علیرضا باقری ثابت، محمد حسین شفیعی، حسن ولی زاده، محمد تقی احمدی، شایان شامحمدی، فردین اخلاقیان طلب، محمد میرزایی، محمود نیلی، عبدالمجید مصلح، بهمن حیاتی، محمود نیلی احمدآبادی، عباس کلانتری، علی اصغر بهشتی، فتح الله قدس، امین رضا نقره آبادی، محمود رضا رحیمی، محمد علی اکبری، علیرضا بندانی، مسعود نادریان، ناصر مهرشاد و فرامرز میرزایی به ترتیب به عنوان روسای دانشگاه های معصومیه قم، بزرگمهر قائنات، شهید مدنی آذربایجان، تربیت مدرس، شهر کرد، کردستان، تحصیلات تکمیلی کرمان، صنعتی همدان، خلیج فارس، ملایر، تهران و آیت الله حائری میبد، مهندسی فناوری های نوین قوچان، فرزانگان سمنان، صنعتی شهدای هویزه، یاسوج، ایلام، سیستان و بلوچستان، جهرم، صنعتی بیرجند و سید جمال الدین اسد آبادی همدان انتخاب شدند.
همچنین کوروش ساکی به عنوان رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان تعیین شد.
شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین در این جلسه، در ادامه بررسی آسیب های اجتماعی، موضوع اعتیاد و آسیب های ناشی از آن و راهکارهای مقابله جدی با این پدیده را مورد بحث و بررسی قرار داده و بر ضرورت شکل گیری عزم ملی برای مبارزه با اعتیاد در کشور تاکید کرد.
وزیر کشور در این جلسه، گزارش جامعی در خصوص وضعیت اعتیاد در کشور و آسیب های اجتماعی و فرهنگی ناشی از آن و اهتمام ستاد مبارزه با مواد مخدر برای مبارزه و مهار آن، ارائه کرد.
در این جلسه بر جنبه های ایجابی و اثباتی در زمینه مبارزه با اعتیاد با برنامه ریزی مناسب به منظور غنی سازی اوقات فراغت و نشاط بیشتر و تفریحات سالم برای جوانان تاکید شد.
اعضای شواری عالی انقلاب فرهنگی همچنین با اشاره به نقش و تاثیرگذاری معلمین و اساتید در آموزش و پرورش و دانشگاه ها خواستار استفاده از ظرفیت آن ها به منظور آگاهی بخشی درخصوص آسیب های ناشی از اعتیاد شدند.
ساماندهی مراکز ترک اعتیاد و استفاده از ظرفیت های مردمی و تشکل های مردم نهاد در خصوص مبارزه با اعتیاد از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه بر آن تاکید شد.

شناسه خبر: 87524

- جلسات

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده