رییس جمهوری در اجتماع بزرگ مردم غرب استان تهران:

دوران خشونت و افراط به سر آمده؛ باید با منطق و اعتدال مسیر توسعه را طی کنیم/ دولت با حمایت مردم و هدایت مقام معظم رهبری قدرتمندانه پیش خواهد رفت/ پایان مسیر احقاق حقوق ملت بزرگ ایران، پیروزی پرافتخار خواهد بود

رییس جمهوری در اجتماع بزرگ مردم شهرستانهای غرب استان تهران تصریح کرد: مردم بزرگ ایران با پیام 24 خرداد 92 به دنیا اعلام کردند که چهره ملت ما چهره صلح، عدالت و همزیستی با مردم جهان است و ما مصمم هستیم تا مشکلاتمان را با منطق، استدلال و مذاکره حل و فصل کنیم.

شناسه خبر: 87328 -

سه شنبه 5 خرداد 1394 - 10:30

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی که در اجتماع بزرگ مردم شهرستان های شهریار ، ملارد و قدس در غرب استان تهران صحبت می کرد ، با تاکید بر اینکه "مردم ایران آگاهند و می دانند با شعار و ادای جملات تند گروهی اندک ، مشکلات جامعه و کشور حل و فصل نخواهد شد"، گفت: ما در مسیر احقاق حقوق ملت ایران قرار داریم و پایان این راه، پیروزی پرافتخار برای ملت بزرگ ایران خواهد بود.
رییس جمهوری اظهار داشت: مردم ما با صدای بلند و رفتار مستحکم خود به همه جهان اعلام کردند که دوران خشونت و افراط گری به سر آمده و همه باید با منطق، استدلال و تدبیر راه آینده را که راه توسعه است ، طی کنیم.
رییس شورای عالی امنیت ملی با بیان این که دولت تدبیر و امید با تیم مذاکراتی قوی در صحنه جهانی هر روز گام‌های جدیدی را برای احقاق حقوق ملت ایران برداشته و برخواهد داشت، تصریح کرد: با وجود اقلیت بسیار کوچکی که بلندگوهای بزرگ را از دیگران به عاریت گرفته است، اکثریت قاطع ملت پشتیبان مسیر صلح، آشتی و تعامل سازنده با جهان هستند و ما مسیرمان را با حمایت مردم و هدایت‌های مقام معظم رهبری مثل ماه‌های گذشته، قدرتمندانه به پیش خواهیم برد.
دکتر روحانی با اعلام اینکه همه جوانان و مردم ایران عزیز بدانند که مسیر ما مسیر احقاق حقوق ملت است و پایان این راه پیروزی پرافتخار برای ملت بزرگ ایران خواهد بود ، خاطرنشان ساخت: عزت، سربلندی و احقاق حقوق ملت، هدف نهایی ما در این مسیر است که گام‌هایی در راه تحقق آنها برداشته‌ایم و بی‌تردید بدون حضور و حمایت مردم نمی‌توانیم در این مسیر به موفقیت نهایی برسیم.
رییس جمهوری با اشاره به اینکه همین حضور و امید شما مردم در 21 ماه گذشته باعث شده در مسایل فرهنگی، رفاهی و شکستن رکود اقتصادی قدم‌های موفقی برداریم، گفت: امروز شاهد ثباتی مبسوط در اقتصاد و بازار هستیم و مشاهده می‌کنیم که اقتصاد کشور رونق تدریجی دارد که این رونق در بخش‌های معدن، نفت و گاز، کشاورزی و خدمات به خوبی ملموس است.
دکتر روحانی اضافه کرد: با وجود آنکه دولت در تنگناهای مالی است و امسال قیمت نفت هم کاهش پیدا کرده، اما با کمک شما مردم و یاری خدا راه پیشرفت و توسعه کشور را ادامه خواهیم داد و تردیدی ندارم که با ایمانی که مردم ایران دارند و با وحدت و انسجامی که در جامعه می‌بینیم، خواهیم توانست به تمام اهداف مدنظر دست یابیم.
رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود به آمار اخیر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مبنی بر پیشرفت‌های علمی کشور در دو سال اخیر اشاره کرد و اظهارداشت: رشد علمی خوب در دو سال گذشته و کسب رتبه نخست در منطقه و دنیای اسلام در این عرصه، گواه آن است که با امیدی که نزد نسل جوان و دانشگاهی ما وجود دارد، می توانیم مسیر علم، ترقی و پیشرفت را با سرعت بیشتری طی کنیم.
دکتر روحانی در ادامه به وعده خود به مردم غرب استان تهران مبنی بر اینکه سفرش به استان تهران را از این منطقه آغاز خواهد کرد و با ابراز خشنودی از عمل به این وعده خود تصریح کرد: استقبال مردم خونگرم و دلاور شهرستان‌های غرب استان تهران و این اجتماع بزرگ، نشانه حمایت شما از خادمان خودتان است.
رییس جمهوری ادامه داد: شهرستان‌های استان تهران با وجود پیوستگی و نزدیکی به مرکز کشور مشکلات فراوانی دارند که باید حل و فصل شود و ما در جلساتی که با وزرا، استاندار و مقامات این شهرستا‌نها داشته‌ایم تصمیمات خوبی برای رفع این معضلات اتخاذ کرده‌ایم.
رییس جمهوری با تاکید بر اینکه "20 طرح و پروژه با 642 میلیارد تومان در این منطقه در سال 94 و 95 اجرایی می شود"، گفت: امروز عملیات اجرایی شهرک صنعتی شهریار به وسعت 3000 هکتار آغاز شد و احداث شهرک‌های صنعتی ملارد و صفادشت نیز همین امسال آغاز می‌شود.
دکتر روحانی وضعیت بهداشتی را یکی از معضلات شهرستان‌های شهریار، ملارد و قدس عنوان کرد و افزود: برای رفع بخشی از این مشکل اجرای طرح فاضلاب در این سه شهرستان به تصویب رسیده است و همچنین تصمیم گرفته شده یک بیمارستان 300 تختخوابی در شهریار و 2 بیمارستان 160 تختخوابی در ملارد و شهر قدس ساخته و تجهیز شود و بیمارستان امام سجاد(ع) شهریار نیز بازسازی و تجهیز شود تا شرایط بهداشتی و درمانی این منطقه که در حال حاضر شایسته مردم عزیز آن نیست بهبود و ارتقا یابد.
رییس جمهوری با اشاره به افتتاح رسمی مرکز بزرگ تجاری ایرانی- اسلامی در شهریار افزود: این مرکز با الگوگیری از معماری زیبای میدان نقش جهان اصفهان ساخته شده که امیدوارم در سایر مناطق کشور نیز برای ساخت سازه‌ها از الگوهای اصیل معماری اسلامی- ایرانی استفاده کنیم. دکتر روحانی در ادامه با اشاره به تخصیص اعتبار 1000 میلیارد تومانی برای بنگاه‌ها و مراکز اقتصادی نیازمند منابع بانکی شهرستان‌های شهریار، ملارد و قدس به ظرفیت‌های این منطقه در زمینه کشاورزی نیز اشاره کرد و اظهار داشت: این بخش از استان تهران توانمندی‌های خوبی در زمینه کشاورزی دارد اما با توجه به شرایط آبی کشور راهی جز صرفه‌جویی و استفاده از روش‌های مدرن آبیاری نداریم و دولت منابع خوبی را برای اجرای طرح‌های مکانیزاسیون کشاورزی در منطقه در نظر گرفته است.
رییس جمهوری با یان این که جمعیت کشور هر سال یک میلیون نفر زیاد می‌شود، تصریح کرد با توجه به این مسأله و خشکسالی که همواره یکی از معضلات ما بوده، باید در برداشت از آب‌های زیرزمینی به طرق مختلف صرفه جویی کنیم.
رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه دولت برای آنکه نسل جوان کشور و از جمله جوانان این منطقه بتوانند با نشاط و سلامت بیشتر در مسیر پیشرفت نقش آفرینی کنند، به توسعه امکانات ورزشی نیز توجه دارد، از احداث سالن‌های ورزشی و استخر در این سه شهرستان خبر داد.
دکتر روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تنوع فرهنگی جمعیت این مناطق اظهار داشت: باید همه به فرهنگ‌های یکدیگر احترام بگذاریم و در مسیر وحدت و انسجام بیشتر تلاش کنیم چرا که ایران باید الگوی همزیستی و برادری برای همه کشورهای منطقه که امروز با مشکلات و معضلات بی‌شمار مواجه هستند باشد و بتواند به همه مظلومان عالم و منطقه کمک کند تا منطقه‌ای امن‌تر و آرام‌تر داشته باشیم.
رییس جمهوری در ابتدای سخنان خود ماه شعبان را ماه امید همه مستضعفان و مظلومان به آینده و به روز اجرای حق، عدالت صلح و دوستی در جهان عنوان کرد.

شناسه خبر: 87328

- سفرهای استانی

- دولت یادهم و دوازدهم

فیلم مرتبطاخبار برگزیده