دکتر شریعتمداری در آیین افتتاح مرکز سامانه 111 ارتباط مردمی دولت در استان تهران:

سفرهای استانی دولت پروژه محور هستند/از اقدامات مهم دولت،راه اندازی سامانه 111 مرکز ارتباطات مردمی است/ انباشت 8هزار تصمیم و مصوبه اجرا نشده دولت قبل فقط در استان آذربایجان شرقی

معاون اجرایی رییس جمهوری روز دوشنبه در آیین افتتاح مرکز سامانه 111 ارتباط مردمی دولت در استان تهران با اشاره به اینکه "سفرهای استانی دولت یازدهم، پروژه محور بوده و مصوبه محور نیستند"، تصریح کرد: این سفرها به گونه ای نیست که در پایان آن اعلام شود هیات دولت با تشکیل جلسه چه تعداد مصوبه برای استان داشته است.

شناسه خبر: 87311 -

دوشنبه 4 خرداد 1394 - 16:25

دکتر محمد شریعتمداری با تاکید بر اینکه سفرهای استانی رییس جمهوری و کاروان تدبیر و امید برای صدور مصوبه های جدید نیست، گفت: از یک ماه قبل تمهیداتی اندیشیده شده تا در هر استان پروژه هایی که از قبل نیمه کاره رها شده اند، پالایش و زمینه برای تسریع در روند اجرا و تکمیل آنها فراهم شود.
معاون اجرایی رییس جمهوری تصریح کرد: در این دوره از سفرها سیاست اصلی، اتمام پروژه هایی است که با تزریق کمی نقدینگی و کمک دولت، امکان بهره برداری از آنها وجود دارد.
وی به انباشت هشت هزار تصمیم و مصوبه اجرا نشده دولت قبل فقط در استان آذربایجان شرقی اشاره کرد و گفت:اجرای این مصوبات ، به بودجه ای بالغ بر 11 هزار و 400 میلیارد تومان که معادل کل بودجه عمرانی دولت در سال 91 و یک سوم بودجه کشور در سال 93 است، نیاز دارد.
دکتر شریعتمداری با بیان اینکه در برخی استان ها ممکن است طرح ها و برنامه های پیش بینی نشده نیز انجام شود، به اختصاص یک میلیارد و 500 میلیون دلار برای اجرای پروژه های آبیاری تحت فشار در استان خوزستان اشاره کرد.
معاون اجرایی رییس جمهوری در ادامه به مزیت های سامانه ارتباطات مردمی دولت اشاره کرد و گفت: یکی از اقدامات مهم دولت در زمینه انجام سفرهای استانی، راه اندازی سامانه 111 مرکز ارتباطات مردمی دولت است که از طریق آن شهروندان می توانند انتقادها و پیشنهادهای خود را اعلام کنند.
شریعتمداری با تاکید بر اینکه رویکرد دولت تدبیر و امید در سفرهای استانی این است که از ارائه نامه در سفرهای جلوگیری شود، افزود: ارتباط مردم با ریاست جمهوری به صورت تلفنی خواهد بود و انتقادها و پیشنهادها از این طریق دریافت و مورد بررسی و رسیدگی قرار می گیرد.
سامانه ۱۱۱ مرکز ارتباط مردمی ریاست جمهوری جایگزین طرح مطالبات و درخواست های مردمی از طریق ارائه نامه بوده و گامی در جهت تحقق دولت الکترونیک و ایجاد رابطه مفید، موثر و سازنده با مردم است.
این سامانه در استان تهران امروز با حضور معاون اجرایی رییس جمهور و استاندار تهران در محل نمایشگاه های بین المللی تهران افتتاح شد.
معاون اجرایی رییس جمهوری در ادامه با اشاره به سفر کاروان تدبیر و امید به استان تهران که از فردا (سه شنبه) آغاز می شود، افزود: کاروان تدبیر و امید در قالب چهار تا پنج سفر در تمامی مناطق و شهرستان های استان تهران حضور خواهد یافت.
رییس جمهوری فردا(سه شنبه) به شهرستان های شهریار، ملارد و شهر قدس در غرب تهران سفر می کند.

شناسه خبر: 87311

- سفرهای استانی

- نهاد ریاست‌جمهوری

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده