رییس دفتر رییس جمهوری در اجتماع بزرگ مردم سمنان در جشن پیروزی انقلاب:

ایران باید به قطب اقتصادی و صنعتی منطقه تبدیل شود/ کارنامه درخشان دولت تدبیر و امید، پیامی روشن به قدرتهای جهانی بود/ باید به رشد 8 درصدی دست یابیم

رییس دفتر رییس جمهوری با تاکید براینکه انقلاب اسلامی ایران با اخلاق شروع شد و حرکت کرد و با اخلاق به اهداف خود خواهد رسید، گفت: مبارزه ملت ما با رژیم ستم شاهی بدلیل دلبستگی به اخلاقی بود که ما از مکتب پیامبر اسلام (ص) امیرالمومنین (ع) و زهرای اطهر (س) آموختیم و به همین دلیل در برابر بی اخلاقی ها، بی عفتی ها، ظلم ها و ستم ها مقاومت کردیم .

شناسه خبر: 84584 -

چهارشنبه 22 بهمن 1393 - 13:57

دکتر محمد نهاوندیان روز چهارشنبه و در جمع اقشار مختلف مردم سمنان که در راهپیمایی 22 بهمن حضور داشتند، گفت: معلمان انقلاب امام خمینی (ره)، شهید مطهری و شهید بهشتی حرکت انقلاب را با تعالیم اخلاقی آغاز کردند و امروز نیز باید همه ما در هر کجا که هستیم مدافع اخلاق باشیم.
رییس دفتر رییس جمهور گفت: کسانی که پیام تفرقه به جامعه می دهند و می خواهند در صف یکپارچه ملت، بغض، کینه ورزی و عداوت بدمند، دلسوز جامعه نیستند زیرا دعوت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب ، همواره به وحدت و همبستگی بوده است.
وی با بیان اینکه آرمان نهایی ما در انقلاب اسلامی، حرکت و اتصال به حکومت جهانی حضرت ولی عصر (عج) بوده است، اظهار داشت: اگر ما وحدت و یکپارچگی داشته باشیم آن وقت خدا نیز به ما کمک خواهد کرد تا به اهداف عالی انقلاب دست یابیم.
دکتر نهاوندیان رمز سرزندگی، شور و شعور انقلاب اسلامی را پویایی دانست و گفت: ارزش هایی که در انقلاب اسلامی مطرح شد محدود به یک نسل و یک زمان نیست زیرا مردم همواره اخلاق و عدالت را دوست دارند و مطلوبیت انقلاب در آن بود که تنها برای سرنگونی شاه انجام نشد بلکه بدنبال اعتدال، آزادی و استقلال بود که امروز این مورد توجه نسل جوان و نوجوان کشور است.
رییس دفتر رییس جمهور، انقلاب اسلامی را کارآمد و روزآمد توصیف کرد و گفت: این انقلاب در کنار وحی از تعقل و تدبیر نیز استفاده می کند و برای مشکلات جامعه می اندیشد. ما آموزه های مکتب ائمه(ع) یعنی خرد ورزی، تدبیر و تعقل را در دستور کار قرار دادیم و بجای جزمیت و ماندن در سالهای دیروز برای موضوعات روز جواب پیدا می کنیم.
دکتر نهاوندیان با طرح این پرسش که باید در سالگرد انقلاب خود را ارزیابی کرده و بپرسیم که چه مقدار در مسیر انقلاب گام برداشته ایم، گفت: مردم در حماسه 24 خرداد و در لبیک به پیام رهبری به صحنه آمدند و تصمیم گرفتند تدبیر و امید را در دستور کار قرار دهند و به نجات اقتصاد، احیای اخلاق و تعامل سازنده با جهان برخیزند.
وی با تشریح عملکرد دولت در حوزه اقتصاد، سیاست و فرهنگ گفت: کارنامه دولت در 18 ماهه گذشته کارنامه درخشانی بوده و باعث شده است پیام غلطی را که برخی بدخواهان گرفته بودند و گمان می کردند مشکلات اقتصادی ایران حاصل تحریم های انها است و تشویق شده بودند که تحریم ها را تشدید کنند به همت مردم و برگزیدگان ملت افشا شد و امروز دیگر در پایتخت های بزرگ دنیا بحث تشدید تحریم ها در میان نیست.
رییس دفتر رییس جمهور تاکید کرد: این پیام که به قدرتهای جهانی گفته شد تحریم ها نمی تواند این ملت سرافراز را به زانو درآورد، عزت مندانه بود و طرف مذاکرات ما به خاطر قوت اقتصادی کشور، زبان تهدید را کنار گذاشت.
دکتر نهاوندیان با اشاره به اینکه ایران در مذاکرات هسته ای جدی و خواهان توافق است ، گفت: ما از توافقی حمایت می کنیم که عزت، منافع و احترام مردم ایران در آن تامین شده باشد.
رییس دفتر رییس جمهور با بیان اینکه تا به همین جای کار نیز انها از بسیاری از خواسته های تحمیلیشان برای اینکه ایران پیشرفت های خود را کنار بگذارد کوتاه آمده اند، گفت: برنامه هسته ای ایران با پاسخ دادن شفاف به برخی نگرانی ها جلو می رود و این عزت ملت ایران است که در صحنه دیپلماسی می تواند منطق خود را با متانت بر کرسی بنشاند .
دکتر نهاوندیان با اشاره به افزایش سرمایه گذاری در اقتصاد کشور و ضرورت زمینه سازی برای حضور سرمایه ها به منظور توسعه و ایجاد اشتغال گفت: برای دستیابی به اهداف سند چشم انداز بیست ساله کشور باید به رشد 8 درصدی دست یابیم و باید کاستی های گذشته را با همت و سرمایه فکر صاحب نظران و اندیشمندان جبران کنیم.
رییس دفتر رییس جمهور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به گام های ملموس و موثر دولت در حوزه اجتماعی نظیر طرح تحول نظام سلامت گفت: دولت با وجود کاهش درآمدهای نفتی این طرح بزرگ را که حتی کشورهای پردرآمد جهان هم نتوانستند آن را انجام دهند تحقق بخشید و مردم کاهش هزینه های بیمارستانی را احساس کردند .
دکتر نهاوندیان به اصلاح زیرساختهای اقتصادی کشور نظیر آبیاری نوین صدها هکتار زمین کشاورزی و حمل و نقل ریلی اشاره کرد و اظهار داشت: ایران باید به ظرفیتی که خداوند در آن قرار داده و استعدادش را نیز دارد یعنی تبدیل شدن به قطب اقتصادی و صنعتی منطقه برگردانده شود و این یعنی تحقق وعده های انقلاب اسلامی.
رییس دفتر رییس جمهور با اشاره به کاهش اتکاء بودجه ملی به درآمدهای نفتی و رشد 30 درصدی صادرات غیرنفتی کشور در ده ماهه گذشته، گفت: رفع تحریم ها برای این نیست که واردات بیشتر داشته باشیم بلکه برای آن است که با شکستن زنجیره تحریم، ظرفیتهای اقتصادی و خدمات فنی و مهندسی کشور در بازارهای جهانی عرضه شود.
دکتر نهاندیان بر حضور و همبستگی و مشارکت مردم در همه صحنه ها به ویژه عرصه فرهنگی تاکید کرد و گفت: اگر بتوانیم در حوزه فرهنگ و اقتصاد نیز بسیج شویم می توانیم به موفیقت های بسیاری دست یابیم.
وی با اشاره به ابتکار زیبای رهبر معظم انقلاب در ارسال پیام برای جوانان کشورهای غربی گفت: معنای پیام رهبر معظم انقلاب این است که امروز در شرایطی قرار گرفته ایم که می توانیم پیام انقلاب اسلامی که اسلام واقعی و رحمانی را معرفی می کند به دنیا ارائه دهیم.
دکتر نهاوندیان همچنین پیشنهاد فرزند برومند سمنان و روحانیت رییس جمهوری ایران در مجمع سازمان ملل مبنی بر جهان علیه خشونت و افراطی گر را باطل السحری بر یاوه گویی های رسانه های ضد ایرانی و ضد اسلامی دانست و گفت: ایران پرچمدار مبارزه با خشونت و افراطی گری است و این پیام باید منتقل شود که خوشبختانه جوانان ایرانی در فضای مجازی در این زمینه فعال هستند.
رییس دفتر رییس جمهوری پیش از سخنرانی، در راه پیمایی 22 بهمن شرکت کرد و با حضور بر مزار 8 تن از شهدای گمنام شهر سمنان، نسبت به مقام شامخ آنان و همه شهدای سالهای دفاع مقدس ادای احترام کرد.

شناسه خبر: 84584

- سفرهای داخلی

- دفتر رئیس‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده