معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده:

حوزه زنان و خانواده حوزه‌ای فرابخشی است

معاون رییس‌جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه حوزه زنان و خانواده حوزه‌ای فرابخشی است، گفت: اقدامات و فعالیت های مربوط به این دو حوزه فقط به یک معاونت اختصاص ندارد و منتظر نباشیم که معاونت امور زنان و خانواده با بودجه محدود خود همه مسئولیت‌ها را به دوش داشته باشد چرا که تمامی وزارتخانه‌ها در این زمینه مسئولیت دارند.

شناسه خبر: 82126 -

دوشنبه 5 آبان 1393 - 13:05

"شهیندخت مولاوردی" در هفتمین نشست معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با مشاورین وزرا و دستگاه های اجرایی که روز دوشنبه در محل وزارت ورزش و جوانان تشکیل شد، گفت: در همین ارتباط از وزرای محترم درخواست کردیم تا بودجه‌ای متناسب با دو حوزه زنان و خانواده را در برنامه های خود بگنجانند تا بتوانیم در برنامه ششم به جایگاه خاص و شایسته حوزه زنان و خانواده برسیم.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده افزود: پروژه خانواده سالم هم‌اکنون در حال انجام است و کارگروهی به این منظور تشکیل شده است. برای تکمیل این پروژه منابع و عملکردهای گذشته را مرور کردیم و امیدواریم بتوانیم از تمام ظرفیت‌ها استفاده کنیم و از تمام وزارتخانه‌ها نیز خواسته شده است برنامه‌های خود را برای پروژه خانواده سالم ارائه دهند.
وی افزود: نشست منطقه‌ای معاونت امور زنان به اواخر آبان‌ماه موکول شده است و هدف ما از برگزاری این نشست‌های تخصصی، گسترش همکاری‌ بین دستگاه‌های دولتی و سازمان‌های مردم‌نهاد است و این نشست در مشهد برگزار خواهد شد.
خانم مولاوردی در ادامه با تقدیر از درخشش بانوان ورزشکار کشورمان در بازی‌های آسیایی اینچئون گفت: این درخشش ها نمایان‌گر تنها بخشی از توانمندی بسیار بزرگی است که در زنان و دختران ایرانی وجود دارد که امیدواریم با فراهم شدن زمینه‌های مساعد ،بیش از پیش شاهد موفقیت زنان کشورمان باشیم.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در بخش دیگری از سخنان خود نیز به موضوع اقدام غیرانسانی اسیدپاشی در اصفهان اشاره کرد و افزود: امروز این موضوع، امنیت روانی جامعه و بویژه بانوان و دختران عزیزمان را درگیر خود کرده است و در این راستا دولت مصمم است عامل یا عاملین این جنایت ها شناسایی و با آنها برخورد شود.
خانم مولاوردی با تاکید بر اینکه تا زمانی که واقعیت برای مردم گزارش نشود، آرام نمی گیریم، اظهارداشت: برای تشدید مجازات عاملان اینگونه اقدامات، لایحه ای تقدیم مجلس خواهد شد.
در ادامه این نشست، دکتر محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان نیز درخصوص سلامت روح و جسم جوانان بویژه بانوان و اقدامات وزارتخانه متبوع خود، صحبت کرد.
وزیر ورزش و جوانان بر ضرورت توزیع عادلانه منابع در حوزه بانوان تاکید کرد و گفت: لازم است منابع به صورت عادلانه و صحیحی میان حوزه ها توزیع شود.
پس از پایان نشست، خانم مولاوردی از بخش های مختلف مجموعه ورزشی انقلاب تهران از جمله مجموعه ورزشی بانوان، سالن تیراندازی،‌ دریاچه ماهیگیری،‌ زمین گلف و زمین تنیس بازدید کرد.

شناسه خبر: 82126

- دیدارهای داخلی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده