در نشست هیات دولت عنوان شد؛

تاکید رییس جمهوری بر تبعیت کامل از رهنمودها و پاسخگویی به مطالبات رهبر معظم انقلاب اسلامی

رییس جمهوری با قدردانی از بیانات مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با کارگزاران نظام ، اهتمام جدی به اقتصاد مقاومتی را از مهمترین اولویت های دولت دانست و با تاکید بر انطباق برنامه های دولت تدبیر و امید بر این سیاستها ، تمامی دستگاه ها را به اجرای جدی تکالیفی که در تحقق این سیاست ها برای آنان تعیین و ابلاغ شده ، مأمور کرد.

شناسه خبر: 79147 -

چهارشنبه 18 تير 1393 - 13:20

دکتر حسن روحانی در نشست هیات وزیران، حمایت مقام معظم رهبری را سرمایه بزرگی برای دولت دانست و باتاکید براینکه بار سنگین اداره کشور نیازمند حمایت رهبری است ، ابراز امیدواری کرد که دولت با تکیه بر سرمایه اصلی حمایت مردم و رهبری بتواند مشکلات را از سر راه بردارد.
رییس جمهوری در ادامه مهم ترین دغدغه دولت را سامان بخشی به امور مردم که مورد تأکید مقام معظم رهبری نیز هست، دانست و بر لزوم همراهی، همدلی و مشارکت همه قوا برای پاسخگویی شایسته به این دغدغه ها تأکید کرد.
دکتر روحانی حمایت قاطع مقام معظم رهبری از تیم مذاکره کننده را که در این مقطع حساس در خط مقدم یک امر خطیر قرار دارند،موجب تقویت روحیه آنان و تقویت موضع شان در دفاع از آرمان های کشور دانست و اظهار امیدواری کرد که دولت با تبعیت کامل از رهنمودها و پاسخگویی به مطالبات ایشان، همواره از این هدایت و حمایت برخوردار باشد.
رییس شورای عالی امنیت ملی، تأیید مشی اعتدال از سوی مقام معظم رهبری را سرمایه بزرگی برای دولت خواند و با سفارش دستگاه های اجرایی به مراقبت از دغدغه رهبری، اظهار داشت که اعتدال آموزه مهم دینی و تعبیر بلندی است که مسیر تقویت دین و پیشرفت کشور را در دوری از افراط و تفریط دنبال می کند.
رییس جمهوری حمایت صریح و جدی رهبری از دولت و مسئولین رده بالای آن را از قوی ترین تعابیر در حمایت از دولت در سال های اخیر دانست و مراتب قدردانی و تشکر دولت را از حمایت های رهبری ابراز داشت.
دکتر روحانی در ادامه تصریح کرد که دولت از نقدی که مطابق فرمایشات رهبری منصفانه، محترمانه، دلسوزانه و به دور از هرگونه مچ گیری و اذیت رساندن به دولت باشد، استقبال می کند و چنین نقدی را لازمه اصلاح هرچه کامل تر امور می داند.
رییس جمهوری دربخش دیگری از سخنانش، اولویت رونق در بخش صنعت و معدن را که در فرمایشات رهبری هم مورد تأکید قرار گرفت، با توجه به سهم عمده ای که در تولید دارد، با اهمیت تلقی کرده و از هیات وزیران خواست که با توجه به بررسی های متراکم و گسترده ای که در دستگاه های گوناگون انجام شده است، لایحه رونق تولید و تدابیر اجرایی و هماهنگی دولت در اسرع وقت نهایی شود.
دکتر روحانی ، بسته حمایتی دولت برای حمایت از رونق را امیدبخش و تقویت کننده تولید ذکر کرد .
رییس جمهوری کمک بانک ها در جهت تأمین سرمایه در گردش بنگاه ها را ضروری دانست و دستگاه های مرتبط را به اعلام اقداماتی که در این باره انجام شده است، توصیه کرد.
دکتر روحانی حمایت از بخش کشاورزی را از اولویت های دولت خواند و اظهار داشت که در این مدت در جهت تأمین نهاده ها، ماشین آلات تعیین خرید تضمینی و اتخاذ تدابیر درخصوص بحران آب اقدامات خوبی انجام شده و همچنان توسعه حمایت ها در دستور کار دولت قرار دارد.
رییس جمهوری با اشاره به برنامه های کوتاه مدت و بلند مدتی که در بخش انرژی تنظیم شده ،ابراز امیدواری کرد که شاهد توسعه قابل توجه این بخش باشیم.
دکتر روحانی، برنامه های دولت در جهت گسترش و توسعه بنادر، راه آهن، فناوری اطلاعات و ارتباطات و توسعه گردشگری داخلی و خارجی را عامل دیگر برای رونق تولید و افزایش اشتغال ذکر کرد و بر تقویت بازار بورس که مایه تقویت امید در جامعه است، تأکید نمود.

شناسه خبر: 79147

- جلسات

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

گالری مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده