انصاری در دیدار با فرستاده ویژه رییس‌ جمهور کومور:

جمهوری اسلامی ایران گسترش روابط برادرانه با ملت‌های مسلمان را وظیفه خود می‌داند

معاون رییس‌ جمهوری در امور مجلس در دیدار با فرستاده ویژه رییس‌ جمهور کومور با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران گسترش روابط دوستانه و برادرانه با تمامی کشورها و ملت‌‌های مسلمان را وظیفه خود می‌داند و نگاه ویژه‌ای به توسعه مناسبات میان کشورهای اسلامی دارد، گفت: ایران آمادگی دارد تا در راستای پیشرفت و ارتقای سطح زندگی مردم کومور تجربیات خود را در اختیار این کشور قرار دهد.

شناسه خبر: 75915 -

چهارشنبه 21 اسفند 1392 - 19:23

حجت‌الاسلام والمسلمین مجید انصاری رفت و آمد مقامات عالی‌رتبه ایران و کومور از گذشته تاکنون را نشان از توجه و عزم جدی دو کشور در توسعه روابط همه جانبه توصیف و از حضور نهادهای ایرانی برای همکاری و ارائه خدمات در عرصه‌های مختلف کمک‌های بشردوستانه و ارائه خدمات فنی، کشاورزی و آموزشی در کومور ابراز خرسندی کرد.
وی با بیان اینکه متأسفانه امروز جهان اسلام با توطئه بزرگی از سوی دشمنان در راه‌اندازی گروه‌های افراط‌گرا و تکفیری مواجه است، گفت: تلاش دشمنان اسلام این است که میان دولت‌های مسلمان شکاف ایجاد کرده و با اقدامات تروریستی و کشتار چهره نامناسبی از اسلام و مسلمانان را در جهان به نمایش بگذارد.
معاون رییس‌ جمهوری در امور مجلس خاطر نشان کرد: برنامه و راهبرد همیشگی نظام جمهوری اسلامی ایران در این راستا مبارزه ریشه‌ای با خشونت و تروریسم و تلاش برای ایجاد صلح جهانی و اخوت، برادری در جهان است.
انصاری با اشاره به پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران در مجمع عمومی سازمان ملل متحد مبنی بر جهان عاری از خشونت و افراطی‌گری و استقبال کشورهای جهان از آن اظهار کرد: امروز کشورهای سلطه‌گر از جمله آمریکا برخورد دوگانه‌ای با موضوع حقوقق بشر داشته و سعی می‌کنند با استفاده ابزاری از این موضوع مقاصد خود را پیش ببرند و این در حالی است که خودشان حقوق بشر را نقض می‌کنند، اما به طور مکرر کشورهای اسلامی و ایران را متهم به نقض حقوق بشر می‌کنند.
وی افزود: از دیدگاه آنان هر اقدامی که منافع کمپانی‌های تجاری و اقتصادی آنها را تأمین نکند و هر کشوری که بخواهد روی پای خود بایستد، ناقض حقوق بشر است، اما اگر در جهت منافع نامشروع آنان هماهنگ باشد مشکلی با آن کشور ندارند که حمایت همه جانبه آنان از رژیم صهیونیستی اسرائیل و چشم‌پوشی از جنایات هولناک 60 ساله این رژیم علیه ملت مظلوم فلسطین نشان آشکار این امر است.
معاون رییس‌ جمهوری در امور مجلس ادامه داد: در این شرایط وظیفه کشورهای هم‌جهت بویژه ملت‌های مسلمان دفاع از حقوق مشترک خود و مقابله با استفاده ابزاری از موضوع حقوق بشر و تروریسم است.
فرستاده ویژه رییس‌جمهور کومور نیز در این دیدار ضمن ابلاغ سلام‌های گرم رییس‌ جمهور، دولت و ملت این کشور به رییس‌ جمهوری و ملت ایران و تقدیم پیام کتبی رییس‌ جمهور کومور به معاون رییس‌ جمهوری در امور مجلس روابط ایران و کومور را خوب و تاریخی عنوان کرد و افزود: ملت کومور قدردان کمک‌ها و حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران بوده و خواستار گسترش و تعمیق مناسبات همه جانبه با این کشور هستیم.

شناسه خبر: 75915

- دیدارهای خارجی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده