در جلسه هیأت دولت به ریاست دکتر روحانی انجام شد؛

گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از کاهش مرگ و میرهای ناشی از ابتلا به کرونا در کشور/ اصلاح تصویب نامه موضوع خرید تضمینی گندم در سال ۱۳۹۹/ حمایت از اماکن و فضاهای فرهنگی، هنری و ورزشی واگذار شده به بخش خصوصی در دوره تعطیلی کرونا

در جلسه روز چهارشنبه هیأت وزیران به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از کاهش مرگ و میرهای ناشی از ابتلا به ویروس کرونا گزارش داد.

شناسه خبر: 114745 -

چهارشنبه 27 فروردين 1399 - 14:05

رئیس جمهور در این جلسه ضمن تشکر از اقدامات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تداوم توفیق در مدیریت و کنترل ویروس کرونا را منوط به رعایت پروتکل های بهداشتی دانست.

 

اصلاح تصویب نامه موضوع خرید تضمینی گندم در سال ۱۳۹۹

هیئت وزیران با توجه به تثبیت قیمت فروش گندم بابت مصارف نانوایی‌های آزادپز در سال ۱۳۹۹ ضمن اصلاح مصوبه خرید تضمینی گندم، قیمت فروش گندم از سوی شرکت مادرتخصصی بازرگانی دولتی ایران برای مصارف نانوایی‌های آزادپز را با نرخ یارانه ای تصویب کرد.

بر همین اساس، قیمت فروش گندم از سوی شرکت مادرتخصصی بازرگانی دولتی ایران بابت مصارف صنف و صنعت به ازای هر کیلوگرم ۲۷ هزار ریال بوده و خرید مستقیم گندم کشاورزان از سوی بخش خصوصی بابت تامین نیازهای صنف و صنعت منوط به ثبت آن در سامانه شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران مجاز می‌باشد.

همچنین به موجب این اصلاحیه، قیمت فروش گندم بابت نان آزادپز عیناً مطابق قیمت سال ۱۳۹۸ خواهد بود.

 

اجرای تصویب نامه اختصاص تسهیلات بانکی به شرکت پشتیبانی امور دام کشور در سال ۱۳۹۹

دولت ضمن اصلاح مصوبه اختصاص تسهیلات بانکی به شرکت پشتیبانی امور دام کشور، اعتبار مصوبه مذکور را تا پایان سال ۱۳۹۹ تعیین کرد.

بر این اساس، مبلغ ۱۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای سال ۱۳۹۹ بابت اجرای سیاست های تنظیم بازار و قیمت تضمینی از سوی بانک مرکزی در اختیار شرکت سهامی پشتیبانی امور دام کشور قرار می گیرد.

 

حمایت از اماکن و فضاهای فرهنگی، هنری و ورزشی واگذار شده به بخش خصوصی در دوره تعطیلی کرونا

با توجه به تعطیلی اماکن و فضاهای فرهنگی، هنری و ورزشی به منظور جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، وزارتخانه های فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان مجازند نسبت به استمهال یا بخشودگی کامل اجاره بهای اماکن واگذارشده به بخش خصوصی در طول دوره تعطیلی فوق الذکر یا افزایش دوره بهره‌برداری حسب شرایط و چهارچوب واگذاری اقدام نمایند.

 

تصویب موادی از ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور

هیئت وزیران در جلسه امروز همچنین موادی از ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور را به تصویب رساند و ادامه بررسی آن را به جلسات آتی دولت موکول کرد.

شناسه خبر: 114745

- دولت یادهم و دوازدهم

- جلسات