دکتر واعظی در جلسه سرمایه گذاری و توسعه استان یزد:

13 آبان روز شناخت بیشتر دشمن و خوی استکباری دشمنان ملت ایران است/ آمریکا در اعمال تحریم های حد اکثری به بن بست رسیده و از به نتیجه رسیدن نا امید شده است/ شاخص های رشد و توسعه کشور رو به بهبود است/ دولت برای توسعه و پیشرفت همه جانبه کشور از تلاش دست برنخواهد داشت

جلسه سرمایه گذاری و توسعه استان یزد روز دوشنبه به ریاست دکتر محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری برگزار شد و در آن مهم‌ترین برنامه‌ها و ظرفیت‌های بخش عمومی، دولتی و خصوصی برای توسعه و پیشرفت این استان مورد بررسی قرار گرفت.

شناسه خبر: 112059 -

دوشنبه 13 آبان 1398 - 14:11

رئیس دفتر رئیس جمهور در این جلسه با اشاره به ظرفیت های فراوان استان یزد، گفت: آمارها و گزارش های ارائه شده نشان می دهد که استان یزد از شاخص های خوبی برای توسعه و پیشرفت برخوردار بوده و خوشبختانه با تلاش های انجام شده از سوی مدیریت استان و بنگاههای خصوصی بخش زیادی از مصوبات سفر قبلی دولت تدبیر و امید در استان اجرایی شده است.

دکتر محمود واعظی در ابتدای این جلسه با اشاره به یوم الله 13 آبان و مناسبت های مهم این روز از جمله دستگیری و تبعید حضرت امام خمینی(ره) قبل از انقلاب و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا اظهارداشت:  خروج آمریکا از برجام و اعمال دوباره تحریم های اقتصادی و فشار اقتصادی حداکثری به ملت ایران نیز سال گذشته در چنین روزی اتفاق افتاد.

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه 13 آبان روز شناخت بیشتر دشمن و خوی استکباری دشمنان ملت ایران است، افزود: از سال گذشته با اعمال تحریم های بی سابقه اقتصادی و جنگ روانی و تبلیغاتی آمریکا علیه ملت ایران، با شرایط سختی در کشور مواجه بودیم اما با مقاومت مردم، تدبیر و تلاش همه مسئولان نظام و رهنمودها و هدایت های هوشمندانه رهبر معظم انقلاب، از شرایط سخت عبور کرده و امسال شرایط کشور به مراتب بهتر از سال گذشته است.

دکتر واعظی تاکید کرد: امروز همه متوجه شده اند که ما در داخل می توانیم مشکلات خود را حل کنیم و دشمنان از تحقق اهداف و برنامه های خود علیه ملت ایران ناکام مانده اند.

رئیس دفتر رئیس جمهور اظهار داشت: شاخص های رشد و توسعه کشور رو به بهبود است و هرچند هنوز قشر متوسط یا پایین جامعه و حقوق بگیران شرایط سختی دارند اما  برغم تحریم و فشارهای اقتصادی دشمن، شرایط امروز نسبت به سال گذشته بهتر است   

دکتر واعظی با تاکید بر اینکه آمریکا امروز به رغم تکرار ادعاها و اعمال تحریم های گوناگون و جدید، به بن بست رسیده است، افزود: آمریکا امروز در عمل هیچ امیدی ندارد که از طریق تحریم به هدف و خواست خود برسد.

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه دولت برای توسعه و پیشرفت همه جانبه کشور دست از تلاش برنخواهد داشت، تاکید کرد که با تلاش همه جانبه ، انسجام و اتحاد و همدلی می توانیم با اتکا به نیریوهای داخلی بر مشکلات غلبه کرده و روند توسعه و پیشرفت کشور و استانها را ادامه دهیم.

دکتر واعظی از اتکا به داخل و توان داخلی ، حمایت از تولید داخلی با ممانعت از واردات کالاهای غیر ضروری، تلاش برای رفع موانع تولید، حمایت جدی و عملی از بخش خصوصی، نظارت بر واگذاری ها به بخش خصوصی به صورت واقعی، حمایت از صادرات و ایجاد بازارهای منطقه ای و بین المللی برای تولیدات داخلی و تقویت صادرات غیر نفتی ، تقویت اقتصاد دیجیتال و همچنین همبستگی ملی بویژه در حوزه مسائل اقتصادی را از جمله موارد مهم و مورد توجه در برنامه ها و اقدامات اعلام کرد که دشمنان را ناامید و مردم را امیدوار خواهد کرد.

رئیس دفتر رئیس جمهور در ادامه با اشاره به ضرورت مشارکت بخش خصوصی و بانک ها در سرمایه گذاری و تامین اعتبارات مورد نیاز پروژه ها و طرح های توسعه ای استان یزد، خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری در بخش زیر ساختی استان و استفاده بیشتر از توان و ظرفیت شرکت های دانش بنیان با جوانان تحصیلکرده از اولویت های ما در استان است .

دکتر واعظی توجه بیشتر به موضوع گردشگری استان یزد به عنوان یکی از قطب های گردشگری کشور را مورد تاکید قرار داد و گفت: توجه به موضوع مهم محیط زیست و برنامه ریزی مناسب برای رفع مشکل کم آبی استان هایی که با مشکل آب مواجه اند، ضروری است تا بتوانیم صنعت و معادن بیشتر توسعه یابد.

رئیس دفتر رئیس جمهور در پایان ابراز امیدواری کرد با تلاش همه جانبه و همبستگی و انسجام ، روند توسعه و پیشرفت استان یزد با مشارکت بخش دولتی و خصوصی همچنان ادامه یابد.

 

 

شناسه خبر: 112059

- دفتر رئیس‌جمهوری

- جلسات

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده