دکتر واعظی در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان خوزستان:

باید کشاورزان و مردم آسیب دیده از حادثه سیل اخیر هر چه زودتر به زندگی عادی بازگردند /همدلی و صمیمیت برای کمک به مردم بالاترین عبادت است/ دولت و کشور به استان خوزستان بدهکار است/ قدردانی از اقدامات جهادی، بسیجی و همگانی مسئولان استان خوزستان در پیشگیری و کاهش ابعاد حادثه سیل و همچنین کمک و همکاری مردم به مسولان استانی

رئیس دفتر رئیس جمهور با تاکید بر اینکه باید کشاورزان و مردم آسیب دیده از حادثه سیل اخیر هر چه زودتر به زندگی عادی بازگردند، تصریح کرد: باید برنامه ریزی های لازم باتوجه به افزایش بارندگی ها و احتمال سیل در بهار سال آینده و همچنین اتخاذ تصمیمات درازمدت برای لایروبی رودخانه، آبخیزداری و وضعیت سیل بندها انجام شود.

شناسه خبر: 107793 -

پنجشنبه 11 بهمن 1397 - 08:01

دکتر محمود واعظی شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان خوزستان با قدردانی از تلاش همه مسئولان این استان در بسیج گسترده امکانات، امدادرسانی و اطلاع رسانی سریع در حادثه سیل اخیر تاکید کرد: اگر نتوانستیم به همه مطالبات مردم پاسخ دهیم، اما باید با چهره ای گشاده و بدون ظاهرسازی، مطالب و سخنان آنان را شنید که دراینصورت مردم با مسئولان همراهی می کنند.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به تلاش های شبانه روزی استانداری خوزستان، حضور استاندار در بین مردم و همچنین بسیج و همکاری دستگاه های مختلف از جمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج در حادثه سیل اخیر، گفت: این همدلی و صمیمیت برای کمک به مردم بالاترین عبادت است و باید به وظایف خود به خوبی عمل کنیم.

دکتر واعظی تاکید کرد: مردم باوجود شرایط سخت حادثه سیل اخیر، به مسولان کمک می کردند که باید در نظر داشت، انقلاب اسلامی از همان روزهای ابتدایی بر مردم تکیه داشت و درهر جا که مردم و دولت در کنار هم بودند، موفق بودیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور با تاکید براینکه دولت و کشور به استان خوزستان بدهکار است و مردم این استان در دوران هشت سال دفاع مقدس با همه وجود از این آب و خاک مردانه دفاع کردند، گفت: بارها شاهد حساسیت دکتر روحانی نسبت به این استان در موردحادثه سیل اخیر و همچنین ریزگردها بودم و رئیس جمهوری همواره بر رسیدگی بیشتر به مسایل این استان تاکید دارند و ایشان بارها اعلام کردند که من در هشت سال جنگ تحمیلی با مردم خوزستان شبانه روز زندگی کردم که با همه کمبودها و امکانات اندک در مقابل دشمن متجاوز ایستادگی کردند و بلافاصله پس از حادثه سیل دستورات لازم برای پیگیری، امدادرسانی و جبران خسارت ها را صادر کردند.

دکتر واعظی با اشاره به حجم بالای بارندگی در زمان کوتاه در حادثه سیل اخیر و اقدامات جهادی، بسیجی و همگانی مسئولان استان خوزستان در پیشگیری و کاهش ابعاد حادثه سیل، افزود: خانه و زندگی مردم در این حادثه امن بود و در این اقدام بزرگ تلفات جانی نداشتیم و خسارتهای مالی باید جبران شود.

رئیس دفتر رئیس جمهور تاکید کرد: قولی که عملی نمی شود را به مردم نمی دهم و با شرایط کنونی و سال آینده اقتصادی و بودجه ای کشور، برای پیگیری و انجام کمک های لازم، تلاش خواهد شد.

دکتر واعظی تصریح کرد: شرایط ما بگونه ای است که باید در داخل استان برنامه ریزی لازم انجام شود چراکه این استان در برخی بخش ها در حال رسیدن به خود کفایی است و بخش های دولتی و خصوصی باید با کمک یکدیگر در آبادانی و رفاه مردم تلاش کنند.

شناسه خبر: 107793

- دفتر رئیس‌جمهوری

- سفرهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده