معاون پشتیبانی و منابع انسانی نهاد ریاست جمهوری در جمع مدیران توسعه منابع انسانی قوای سه‌گانه:

قاعده‌مندی اداری، تابلوی راهنمای تمامی مدیران اداری سازمان‌ها باشد

معاون پشتیبانی و منابع انسانی نهاد ریاست جمهوری در نشست مجمع مدیران توسعه منابع انسانی قوای سه‌گانه گفت: عنصری که به سازمان هویت می‌دهد عنصر انسانی است که سرمایه اصلی سازمان است.

شناسه خبر: 99162 -

دوشنبه 1 خرداد 1396 - 10:28

دکتر عبدالخلیل معظم زاده در این نشست که با حضور خانم ابتکار معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست و به میزبانی این سازمان برگزار شد، افزود: در قالب چرخه حیات سازمانی تفکری وجود دارد که بر اساس آن سازمان‌ها به جایگاهی خواهند رسید که اگر شرایطی را برای حیات سازمانی نداشته باشد، ممات سازمانی را رقم خواهد زد.

وی اظهار داشت: بر همین اساس یکی از نکات استراتژیک مدیران، توجه به گذر زمان و گذار و عبور از این شرایط است و اگر قائل به ایجاد شرایطی باشیم که سازمان را در همه حال سازمانی پویا،  متحول و تصمیم‌گیرنده بدانیم، باید پذیریم ضمانت حیات بخشی یک سازمان همراه با نشاط بخشی و بهره‌وری مؤثر است.

دکتر معظم‌زاده تصریح کرد: برای انگیزش نیروی انسانی، نظام توزیع عادلانه حقوق به عنوان بنای مبنایی به ازای خدمات نظام جبران متناظر حایز اهمیت است.

وی خاطر نشان کرد: مدیران هوشمند باید با نگاهی مبتنی بر ساختارهای حداقلی در تکاپوی کوچک‌سازی و تسهیل فرآیندهای اداری و حذف لایه‌های تزاحمی برای دستیابی به ارتقای بهره‌وری اداری باشند.

معاون پشتیبانی و تحول اداری نهاد ریاست جمهوری با اشاره به اینکه توجه به امور رفاهی کارکنان به عنوان ابزاری برای تقویت انگیزش کارکنان و نه راهبردی برای ترمیم حقوق باید مورد توجه باشد، گفت: طی 3 دهه اخیر، سازمان‌های پیشرو در دنیا در صدد توسعه تعاملات سازمان و خانواده کارکنان بوده‌اند تا با افزایش آرامش و رفاه، کارمند را بهره‌ور سازند.

دکتر معظم زاده با بیان اینکه نباید باز مهندسی یا مهندسی مجدد معطوف به تغییر و تحول در سازمان را به عنوان یک رویکرد فانتزی در نظر داشت، تأکید کرد: سازمان پویا و پیشرو باید رفع مستمر نقاط ضعف و توسعه نقاط قوت را در نظر داشته و با تکیه بر اثربخشی و کارایی به سازمانی بهره‌ور تبدیل گردد.

وی خاطر نشان کرد: رویدادهای پیرامون سازمان بایستی با پاسخگویی و نگرش سیستمی و نه ارجاعات سازمان از قبل تعریف شده باشد.

وی تأکید کرد: قاعده‌مندی اداری و رعایت حقوق حقه افراد به منظور جلوگیری از تضییع حقوق، تابلوی راهنمای تمامی مدیران اداری سازمان‌ها باشد.

شناسه خبر: 99162

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای داخلی

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده