دکتر روحانی در پیامی به مسابقات بین المللی حفظ و قرائت قرآن کریم:

افتخار دولت جمهوری اسلامی ایران است که گسترش و تعمیق فرهنگ قرآنی در کانون سیاست ها و برنامه های فرهنگی آن قرار دارد/تاکید بر برداشتن گام های بلندتر در راه اعتلای نام اسلام و ترویج فرهنگ رهایی بخش آن

رییس جمهور در پیامی قرآن کریم را کتاب خداوند برای رهایی نوع انسان و نجات او از سرگشتگی ها و بن بست ها دانست و تاکید کرد: باعث افتخار دولت جمهوری اسلامی ایران است که گسترش و تعمیق فرهنگ قرآنی در کانون سیاستها و برنامه های فرهنگی آن قرار دارد و خدمتگزاران ملت می توانند به این مهم همواره وهمه جا از جمله در آستانه عید مبعث پیامبر گرامی اسلام (ص) جامه عمل بپوشانند.

شناسه خبر: 98833 -

چهارشنبه 30 فروردين 1396 - 20:43

 متن پیام حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی به سی و چهارمین دوره مسابقات بین المللی حفظ و قرائت قرآن کریم به این شرح است:

 بسم الله الرحمن الرحیم

برگزاری سی و چهارمین دوره مسابقات بین المللی حفظ و قرائت قرآن کریم را به یکایک شرکت کنندگان ارجمند و مسئولان و مجریان محترم تبریک می گویم.

مشتاق بودم که توفیق حضور در این فضای معنوی را می داشتم و از انوار روح افزای قرآن کریم و انفاس پاک قاریان و حافظان آن و قرآن پژوهان و قرآن دوستان گرانقدر بهره میگرفتم، ولى حادثه ناگوار سیل در استانهای شمال غربی کشور سبب شد که برای ابلاغ همدردی ملت و دولت و حصول اطمینان از روند امداد رسانی به هموطنان عزیز و آسیب دیدگان حادثه به این دیار سفر کنم و از فیض حضور در جمع قرآنى و با برکت شما بازمانم. ان شاءا... دعای خیر شما هم موجبات تسلای بیشتر آنان را فراهم سازد.

باعث افتخار دولت جمهوری اسلامی ایران است که گسترش و تعمیق فرهنگ قرآنی در کانون سیاستها و برنامه های فرهنگی آن قرار دارد و خدمتگزاران ملت می توانند به این مهم همواره وهمه جا از جمله در آستانه عید مبعث پیامبر گرامی اسلام (ص) جامه عمل بپوشانند.

قرآن کریم به یک عصر و یک نسل متعلق نیست، کتاب خداوند برای رهایی نوع انسان و نجات او از سرگشتگی ها و بن بست ها است. هرچه انسان و جامعه وجهان به جهل و جور و جمود بیشتر گرفتار می شود، نیاز به برخورداری و بهره مندی از این چراغ هدایت نیز بیشتر می گردد. کودکان ، نوجوانان و جوانان عزیز ما، زنان ومردان شریف ما در دور و نزدیک ایران و جهان نیازمند انس و آشنایی هرچه بیشتر با قرآن هستند. فهم قرآن و عمل به آن، خرد انسان را بارور می کند و بر احساس مسئولیت انسان در پیشگاه خداوند برای خدمت به بشریت می افزاید.

از خداوند بزرگ می خواهم که به همه ما توفیق دهد تا در سایه معارف قرآن کریم، در راه اعتلای نام اسلام وترویج فرهنگ رهایی بخش آن که فرهنگ آزادی، صلح و عدالت و کرامت انسان است، گامهای بلندتری برداریم.

به همه شما خوش آمد وتبریک می گویم و برای پیروان راستین قرآن در سراسر جهان عزت و سربلندی آرزو می کنم.

 حسن روحانی

رییس جمهوری اسلامی ایران

شناسه خبر: 98833

- دولت یادهم و دوازدهم

- پيامها و نامه ها

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده