دکتر روحانی در دیدار رییس مجلس نمایندگان اوگاندا :

همگان باید حمایت خود را از ملت مظلوم فلسطین با صدای رساتر اعلام کنند/ استقبال از توسعه بیش از پیش روابط ایران و اوگاندا

رییس جمهوری با بیان اقدامات رژیم صهیونیستی با هدف به حاشیه راندن و فراموشی مساله فلسطین تاکید کرد: شرایط منطقه و جهان ایجاب می کند که همگان حمایت خود را از ملت مظلوم فلسطین با صدای رساتر اعلام کنند.

شناسه خبر: 97865 -

چهارشنبه 4 اسفند 1395 - 12:33

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه در حاشیه ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین و در دیدار رییس مجلس نمایندگان اوگاندا گفت: کشورهای علاقه مند به احقاق حقوق مردم فلسطین باید در کنار یکدیگر قرار گیرند و برای رسیدن به هدف مهم خود ، دست به تلاش مشترک بزنند.

رییس جمهوری همچنین روابط ایران و اوگاندا را رو به جلو دانست و با استقبال از توسعه بیش از پیش روابط تهران – کامپالا ،  به توانمندی گسترده شرکتهای ایرانی اشاره کرد و اظهارداشت: باید بسترهای حضور شرکتهای ایرانی در آفریقا و بویژه اوگاندا با تقویت همکاری های مشترک بانکی ، بیش از پیش مهیا شود.

خانم "ربکا کاداگا" رییس مجلس نمایندگان اوگاندا نیز با قدردانی از برگزاری موفق نشست تهران، گفت: جمهوری اسلامی ایران پیوسته به آرمانهای مردم فلسطین پایبند بوده و در راستای تحقق این آرمانها تلاش کرده است.

رییس مجلس نمایندگان اوگاندا اظهارداشت: موضوع فلسطین موضوع اساسی و مهم همه کشورهای مسلمان و آزادیخواه است و ما معتقدیم در دفاع قاطع از ملت فلسطین، علاوه بر صدای رسای ایران، به صداهای بیشتری نیاز داریم.

وی همچنین به روابط خوب ایران و اوگاندا اشاره کرد و خواهان حضور گسترده تر شرکتهای ایرانی برای پیشبرد طرحهای صنعتی ، کشاورزی ، بهداشتی و درمانی  و انرژی در کشورش شد.

شناسه خبر: 97865

- دولت یادهم و دوازدهم

- دیدارهای خارجی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده