در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دکتر روحانی انجام شد؛

انتخاب نمایندگان شورای عالی انقلاب فرهنگی در شورای سیاستگذاری پایگاه استنادی جهان اسلام و هیات نظارت بر مطبوعات / تصویب بخش هایی از سند معماری / ایجاد مرکزیتی منسجم برای یکپارچه سازی، ثبت ، رصد و پیگیری پایان نامه های دانشگاهی

در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری، آقایان دکتر گلشنی و پارسانیا به عنوان نمایندگان این شورا در شورای سیاستگذاری پایگاه استنادی جهان اسلام انتخاب شدند.

شناسه خبر: 97064 -

سه شنبه 7 دی 1395 - 20:55

در این جلسه که روز سه شنبه برگزار شد،  به وظایف مهم پایگاه استنادی جهان اسلام برای نمایه سازی و انتشارات مقالات علمی دانشمندان جهان اسلام اشاره و  بر ضرورت تقویت و گسترش فعالیت این پایگاه علمی تاکید شد.

همچنین  در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین قمی، مجددا به عنوان نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی در هیات نظارت بر مطبوعات انتخاب شد.

در ادامه نیز وزارت خانه های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گزارشی درباره سرقت های علمی در کشور ارائه کردند و اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی تصمیم گرفتند تا مرکزیتی منسجم برای یکپارچه سازی، ثبت، رصد و پیگیری پایان نامه های دانشگاهی در وزارتخانه علوم، تحقیقات و فناوری ایجاد کنند و در صورت نیاز  قواعد و قوانین نوشتن پایان نامه ها تغییر یابد.

همچنین در این جلسه با اشاره به سطح و تعداد بالای مقالات علمی نمایه شده در کشور مقرر شد تا ضمن آگاه سازی جامعه علمی از قوانین دانشگاهی، با دانشجویان و اعضای هیات علمی که تخلف قطعی دارند و همچنین جریان های سازماندهی شده در دانشگاه های کشور در این زمینه ، برخورد سخت انضباطی شود.

در پایان این جلسه نیزمواردی از سیاست های سند معماری تصویب شد.

شناسه خبر: 97064

- دولت یادهم و دوازدهم

- جلسات

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده