دکتر روحانی در دیدار نخست وزیر ارمنستان:

اجرایی شدن توافقات و تسهیل ارتباط بخشهای خصوصی روابط تهران - ایروان را گسترش خواهد داد/ تاکید بر فعالتر شدن کمیسیون مشترک همکاری های دو کشور

رییس جمهوری اسلامی ایران بر تلاش مسئولان ایران و ارمنستان در راستای ارتقای هر چه بیشتر سطح مناسبات و همکاری های همه جانبه میان دو کشور تاکید کرد.

شناسه خبر: 96923 -

چهارشنبه 1 دی 1395 - 16:39

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی بعد از ظهر چهارشنبه به وقت محلی ایروان و در دیدار "کارن کاراپتیان" نخست وزیر ارمنستان، روابط ایران و ارمنستان را مثبت ارزیابی و بر ضرورت اجرایی شدن توافقات فی مابین در راستای توسعه، تقویت و تحکیم همه جانبه مناسبات تهران- ایروان تاکید کرد.

رییس جمهوری با اشاره به فعالیت منطقه آزاد ارس، آن را فرصتی برای افزایش همکاری ها و ارتقاء سطح روابط تجاری و اقتصادی ایران و ارمنستان دانست، و افزود: باید علاوه بر اجرای توافقات، شرایط را برای نزدیکی بیشتر اتاق های بازرگانی دو کشور فراهم کرده و سرمایه گذاران، فعالان اقتصادی و بخش های خصوصی را نسبت به گسترش همکاری ها با یکدیگر تشویق کنیم.

دکتر روحانی همچنین بر فعال شدن بیش از پیش کمیسیون های مشترک دو کشور در راستای تسریع در اجرای توافقات متقابل تاکید کرد.

"کارن کاراپیتیان" نخست وزیر ارمنستان نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از سفر رییس جمهوری اسلامی ایران به ایروان و با اشاره به ظرفیت های گسترده همکاری، خواستار توسعه مناسبات در زمینه های مختلف اقتصادی، سیاسی و تجاری میان ایران و ارمنستان شد.

نخست وزیر ارمنستان همچنین توسعه روابط و همکاری های ایران با اتحادیه اوراسیا را مثبت و مهم عنوان کرد.

شناسه خبر: 96923

- دولت یادهم و دوازدهم

- سفرهای خارجی

اخبار مرتبط

اخبار برگزیده