دکتر روحانی در دیدار علما، ایثارگران و برگزیدگان استان کرمانشاه:

اصلی ترین سرمایه دولت امید و اعتماد مردم است/نا امید کردن مردم و اختلاف افکنی، گناه و ظلمی بزرگ به ملت است/ هر گاه با هم بودیم، پیروز شدیم/ راندن افراد به بهانه های مختلف؛ ضربه به نظام، انقلاب و کشور است

رییس جمهوری در دیدار علما، ایثارگران و برگزیدگان استان کرمانشاه، اصلی ترین سرمایه دولت را امید و اعتماد مردم دانست و تاکید کرد: نا امید کردن مردم و اختلاف افکنی، گناه و ظلمی بزرگ به ملت است.

شناسه خبر: 94378 -

يکشنبه 27 تير 1395 - 19:50

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز یکشنبه در این دیدار، اهالی این استان را دلیر مردان و شیرزنانی دانست که همواره از استقلال و عظمت ایران و انقلاب اسلامی به خوبی دفاع کرده اند و افزود: پیروزی انقلاب اسلامی و موفقیت هایش در مراحل گوناگون ثمره وحدت و همفکری بوده و خواهد بود.

رییس جمهوری با اشاره به اینکه شاید باور کردنی نبود یک ملت به تنهایی بتواند با راهنمایی امام بزرگوار که یک استثنا در تاریخ کشور ما بود در برابر رژیمی تا دندان مسلح به پیروزی برسد، گفت: امام مشکلات مسیر انقلاب را با به صحنه آوردن مردم حل کرد.

دکتر روحانی ادامه داد: اقدام رهبران ترکیه برای فراخواندن مردم به خیابان ها در جریان اخیر کودتا در واقع بازخوانی آن چیزی بود که امام خمینی(ره) در ٢١ و ٢٢ بهمن ٥٧ انجام دادند.

رییس جمهوری با بیان اینکه انقلابی که بتواند حتی مخالفان را به خود جذب کند، انقلابی با افتخار است، خاطرنشان کرد: افتخار ما و انقلاب اسلامی ایران در توانایی جذب مخالفین است.

دکتر روحانی با تاکید بر ضرورت افزایش جاذبه و دوری از دافعه و طرد افراد حتی آنانی که میانه ای با نظام ندارند، اظهار داشت: راندن افراد به بهانه های مختلف؛ ضربه به نظام، انقلاب و کشور است.

رییس جمهوری با اشاره به اینکه هر گاه با هم بودیم، پیروز شدیم، افزود: ایثار و فداکاری های شهدا، جانبازان و ایثارگران و خانواده های آنان نشان از همدلی واتحاد برای رسیدن به هدفی واحد است و در این راستا امروز باید به شرایط منطقه بنگریم و برای اهداف ملی و سربلندی اسلام و ایران متحد شویم.

دکتر روحانی با بیان اینکه امروز ایران در شرایط پر آشوب منطقه در آرامش و امنیت کامل به سر می برد، گفت: وجود اختلاف نظرها و تفاوت سلیقه ها در کشور هیچ اشکالی ندارد اما در عین حال همه باید با حفظ انسجام برای رسیدن به اهداف تلاش کنند.

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه برجام فضا و شرایط را برای حرکت در مسیر پیشرفت باز کرد و امیدواریم به واسطه آن شاهد تحولات بزرگی در کشور باشیم اظهار داشت: اگر دست بدست هم دهیم، مشکلات اقتصادی و اجتماعی قابل حل است و باید همه در کنار هم در صحنه تحولات اقتصادی حضور یابیم.

دکتر روحانی با بیان اینکه استان کرمانشاه دارای ظرفیت ها و پتانسیل های فراوانی در بخش های گوناگون از جمله کشاورزی، نیرو و پتروشیمی  است که باید از آنها برای توسعه استان به بهترین شکل استفاده کنیم، افزود: طی سه سال گذشته واردات مواد غذایی و کشاورزی ۵ میلیارد دلار کاهش یافته است.

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه استان کرمانشاه می تواند به قطب پتروشیمی کشور تبدیل شود، گفت: اتصال راه آهن به کرمانشاه سرمنشاء تحولات بزرگی خواهد بود.

دکتر روحانی با اشاره اینکه دولت باید در راستای رسیدن به توسعه کشور شرایط را برای حضور مردم و جوانان در فعالیت های اقتصادی فراهم کند، خاطرنشان کرد: همه باید برای افزایش امید به آینده در کشور سرمایه گذاری کنیم چرا که نا امید کردن مردم از آینده ای درخشان و اختلاف افکنی، گناه و ظلمی بزرگ به ملت است.

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه اصلی ترین سرمایه دولت امید و اعتماد مردم است، خاطرنشان کرد: همه باید در سایه مشارکت مردم، وحدت قوا، امنیت و هدایت های رهبری در مسیر ساختن ایرانی آباد و پر توسعه و رونق تلاش کنیم.

شناسه خبر: 94378

- دولت یادهم و دوازدهم

- دیدارهای داخلی

- سفرهای استانی

فیلم مرتبطاخبار برگزیده