دکتر روحانی در تماس تلفنی با رییس جمهوری ترکیه:

زمینه برای گسترش بیش از پیش روابط تهران – آنکارا در همه زمینه ها هموار است/تاکید بر ضرورت تسریع در اجرای توافقات میان دو کشور

رییس جمهوری در تماس تلفنی با رییس جمهوری ترکیه با اشاره به اشتراکات عمیق ملتهای دو کشور، تاکید کرد که زمینه برای گسترش بیش از پیش روابط تهران – آنکارا در همه زمینه ها هموار است.

شناسه خبر: 94207 -

سه شنبه 15 تير 1395 - 20:15

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز سه شنبه در گفت و گو با "رجب طیب اردوغان " و تبریک عید سعید فطر به وی ، دولت و ملت ترکیه ، اظهارداشت: ایران و ترکیه با اشتراکات فراوان باید در کنار هم برای حل مشکلات منطقه و بویژه مبارزه با تروریسم تلاش کنند.

رییس جمهوری همچنین تسریع در اجرای توافقات میان دو کشور را گامی مهم در توسعه روابط میان دو کشور برشمرد.

دکتر روحانی در ادامه با ابراز تاسف از جنایت تروریستی اخیر در فرودگاه استانبول افزود: ما نیاز به همکاری نزدیکتر میان دو کشور در مبارزه با تروریسم داریم و تردیدی ندارم که اگر دو کشور در کنار هم در برابر این پدیده شوم ، حرکت جدی تری داشته باشند، قادریم ریشه های تروریسم را در این منطقه بخشکانیم.

رییس جمهوری تروریسم را یک معضل و تهدید برای همه کشورهای جهان دانست و اظهارداشت: مبارزه با این پدیده جهانی نیازمند اراده جمعی همه کشورها است.

رییس جمهوری ترکیه نیز در این تماس تلفنی با قدردانی از ابراز همدردی دولت و ملت ایران با دولت و ملت ترکیه به خاطر حملات تروریستی اخیر در استانبول ، عید سعید فطر را تبریک گفت و اظهارداشت: ترکیه از توسعه و تعمیق همکاری های مشترک تهران و آنکارا پشتیبانی می کند.

اردوغان به ضرورت مبارزه همگانی با تروریسم اشاره کرد و با بیان اینکه آنچه که در پاکستان ،عراق، افغانستان ، سوریه و فلسطین روی می دهد، دیگر قابل تحمل نیست، گفت: ما می توانیم با همکاری هم تروریسم را از بین ببریم و تقویت همکاری نهادهای ذیربط دو کشور در این عرصه ضروری است.

شناسه خبر: 94207

- دولت یادهم و دوازدهم

- گفتگوی تلفنی

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده