در جلسه هیات دولت به ریاست دکتر روحانی انجام شد؛

تصویب لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی حمایت از ارقام جدید گیاهی و عضویت در اتحادیه آن/ تصویب آیین‌نامه نحوه واگذاری اسناد خزانه اسلامی به طلبکاران غیردولتی

هیأت وزیران در جلسه صبح چهارشنبه به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس‌ جمهوری، به بررسی گزارش وزارت دفاع و پشتیبیانی نیروهای مسلح در خصوص اهم برنامه‌ها و اقدامات صورت گرفته در راستای اطفاء حریق هوایی در عرصه‌های طبیعی کشور و نیز معرفی طرح جامع اطفاء حریق در این عرصه‌ها شامل مراحل پیشگیری از حریق، کشف و شناسایی، اطفاء حریق و عملیات بعد از اطفاء پرداخت و رسیدگی به آن را به ستاد مدیریت بحران محول کرد.

شناسه خبر: 93979 -

چهارشنبه 26 خرداد 1395 - 14:05

به گزارش این وزارتخانه تعریف و ایجاد پل ارتباطی برای اطلاع‌رسانی از حوادث آتش‌سوزی و اقدام به موقع برای اعزام بالگرد، انجام عملیات اطفاء حریق هوایی در سال 94، آماده‌سازی هواپیمای ایلوشین با ظرفیت پاشش آب به میزان 40 تن، طراحی و ساخت مخازن و بسکت‌های ویژه بالگرد و هواپیما، تعریف سامانه پایش و هشدار با استفاده از پهباد و حسگرهای استقراری و هماهنگی برای تأمین و نصب این اقلام در مناطق هدف، برنامه‌ریزی آموزش خلبانان و تیم‌های ویژه اطفاء حریق هوایی، پیش‌بینی و تعریف سامانه هدایت خلبان در حین عملیات جهت تشخیص دقیق آتش و قابلیت عملیات اطفاء در شب که به تدریج روی بالگردها و هواپیما نصب خواهد شد، از اهم اقدامات این وزارت در موضوع اطفاء حریق بوده است.

هیات دولت همچنین در این جلسه آیین‌نامه نحوه واگذاری اسناد خزانه اسلامی به طلبکاران غیردولتی را به تصویب رساند. در آیین‌نامه مذکور، نحوه انتشار اسناد خزانه اسلامی و پرداخت هزینه‌های مربوط به آن و نیز کیفیت داد و ستد آنها و نیز چگونگی پرداخت مطالبات پیمانکاران و اشخاص حقیق و حقوقی طرف حساب مشخص شده است.

با تصویب دولت، مبلغ پنجاه و یک هزار و دویست و چهل و هفت میلیارد و دویست و پانزده میلیون ریال از بدهی صندوق بیمه محصولات کشاورزی به بانک کشاورزی تا پایان سال 1393، به عنوان بدهی دولت به بانک کشاورزی منظور می‌شود.

لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی حمایت از ارقام جدید گیاهی و عضویت در اتحادیه آن، از دیگر موضوعاتی بود که در جلسه امروز تصویب شد. این کنوانسیون در راستای اهمیت و لزوم ایجاد نظام مؤثر حمایت از ارقام گیاهی در کشورهای متعاهد و یکسان‌سازی فرآیند ثبت ارقام جدید گیاهی در کشورهای عضو فعالیت می‌کند.

شناسه خبر: 93979

- دولت یادهم و دوازدهم

- جلسات

اخبار مرتبط

گالری مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده