دکتر روحانی در مراسم افتتاح مجتمع پتروشیمی مهاباد:

موظف به اجرای اقتصاد مقاومتی و به حداقل رساندن تاثیر فشارها بر کشور هستیم/ آبادانی سریعتر کشور نیازمند اقدامات جبرانی است/ تبلور توانمندی صنعتی در مناطق کشور، نماد تحقق اقتصاد مقاومتی است

رییس جمهوری در مراسم افتتاح مجتمع پتروشیمی مهاباد، تبلور توانمندی صنعتی در مناطق کشور را نماد تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و تصریح کرد: همگان موظف به اجرای اقتصاد مقاومتی و به حداقل رساندن تاثیر فشارها بر کشور هستند و باید به تلاش های خود برای تحقق سیاستها و اهداف اقتصاد مقاومتی بیفزایند.

شناسه خبر: 93841 -

سه شنبه 11 خرداد 1395 - 13:14

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز سه شنبه در جمع مدیران و کارکنان این مجتمع پتروشیمی اظهارداشت: آبادانی سریعتر کشور نیازمند اقدامات جبرانی است و باید برای ایجاد تعادل صنعتی و اقتصادی در مناطق کشور تلاش کنیم.

رییس جمهوری با بیان اینکه "تقویت ارتباط با همسایگان و جهان به ارتقای اقتصاد و امنیت کمک می کند"، گفت: رابطه فرهنگی با همسایگان و تعادل صنعتی در مناطق، اقتصاد مکمل را شکل می دهد.

دکتر روحانی ابراز امیدواری کرد: صنایع پایین دستی در پتروشیمی مهاباد راه توسعه اقتصادی منطقه را زمینه سازی کند.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه آبادانی ایران اسلامی موجب افتخار دولت و ملت است، بر لزوم استفاده از همه ظرفیت ها، توان و فرصت های موجود در مسیر دستیابی به توسعه در کشور تاکید کرد.

رییس جمهوری با اشاره به وجود برخی توهمات مبنی بر عدم نگاه و توجه یکسان دولت به مناطق مختلف کشور و سوء استفاده عده ای از این توهمات برای ایجاد تفرقه و شکاف میان ملت ، خاطرنشان کرد: باید با کوشش و برنامه ریزی مناسب برای ایجاد تعادل در منابع و امکانات همه مناطق کشور تلاش کنیم.

دکتر روحانی با بیان اینکه ارزش افزوده در بخش نفت و گاز بواسطه تولید محصولات نهایی و فرآورده های پتروشیمی حاصل می شود، ادامه داد: باید با برنامه ریزی درست و همت و تلاش در راستای توسعه تبدیل مواد خام نفتی به محصولات نهایی در کشور گام برداریم.

رییس جمهوری با اشاره به ضرورت اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی به عنوان برنامه ای توانمند که می تواند موجب کاهش فشار در بخش های مختلف و رسیدن به توسعه در کشور باشد، اظهار داشت: برنامه ریزی و عملکرد ما باید به گونه ای باشد که موجب رفع مشکلات و فشارها در بخش های مختلف شود.

دکتر روحانی گسترش روابط و همکاری ها با دیگر کشورها را در راستای افزایش قدرت اقتصادی کشور دانست و گفت: توسعه مناسبات با کشورهای خارجی بویژه همسایگان برای جمهوری اسلامی ایران حائز اهمیت است.

رییس جمهوری افزود: اگر اقتصاد ما با اقتصاد دیگر کشورها درهم تنیده شود، این خود موجب افزایش امنیت و ثبات در کشور خواهد بود.

دکتر روحانی خاطرنشان کرد: ما باید روابطمان را با همسایگان تقویت و مواد خام طبیعی را به محصول نهایی تبدیل کرده و عدم تعادل در کشور را متعادل کنیم و در اینصورت است که می توانیم پروژه ای بزرگ مانند خط لوله اتیلن غرب را به خوبی به انجام برسانیم.

رییس جمهوری اتحاد و انسجام میان اقوام و مذاهب گوناگون در ایران بویژه در غرب و شمال غرب کشور را مهم توصیف کرد و گفت: فداکاری ها و ایثار و تلاش مردم در این خطه نشان از عمق وحدت و اتصال میان اقوام و مذاهب در ایران است.

دکتر روحانی با تاکید بر تلاش برای ایجاد صنایع پایین دستی پتروشیمی در این منطقه، افزود: افتتاح پتروشیمی مهاباد به عنوان حرکت بزرگ صنعتی در منطقه بسیاری از سخنان بی اساس را از بین برده و نشان می دهد دولت خواستار رشد و توسعه همه جای ایران است.

رییس جمهوری تاکید کرد: اقتصاد کشور باید تقویت شده و با ایجاد اقتصادی درون زا و برون نگر بتوانیم مسیر را برای صادرات محصولات خود به خارج بگشاییم.

دکتر روحانی با بیان اینکه باید اقتصاد کشور به بخش خصوصی سپرده شود، اظهار داشت: دولت و ملت باید در کنار هم، بسترهای لازم برای حضور بخش غیر دولتی و کار آفرینان داخلی و خارجی را فراهم کنند.

شناسه خبر: 93841

- دولت یادهم و دوازدهم

- سفرهای استانی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده