در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و اجرای سیاست‌های دولت برای خروج غیرتورمی از رکود انجام شد؛

هیات وزیران زمینه فعالیت بنگاه‌های کوچک و متوسط صنعتی، کشاورزی و خدماتی را تسهیل کرد/ ارائه گزارشی از‌ آخرین اقدامات انجام شده در زمینه طرح‌های مصوب در استان بوشهر

هیأت وزیران در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و اجرای سیاست‌های دولت برای خروج غیرتورمی از رکود و حمایت از توسعه فعالیت بنگاه‌های کوچک و متوسط صنعتی، کشاورزی و خدماتی با خروج این بنگاه‌ها از شمول برخی مصوبات، زمینه فعالیت آنها را تسهیل نمود.

شناسه خبر: 93378 -

چهارشنبه 15 ارديبهشت 1395 - 14:53

به موجب این تصمیم، این بنگاه‌ها از شمول مصوبه اعطای تسهیلات بر اساس میزان فروش کالا و ارایه خدمات، مصوبه مربوط به کسب اطمینان از تأمین حداقل 25 درصد از منابع مورد نیاز از محل حقوق صاحبان سهام و کسب اطمینان از تأمین حداقل 25 درصد دارایی‌های شرکت‌ها در زمان اخذ تسهیلات توسط حقوق صاحبان شرکت و همچنین نداشتن بدهی غیرجاری و چک برگشتی به منظور بهره‌مندی از تسهیلات و تعهدات، مستثنی شدند.

همچنین در این جلسه هیأت دولت که صبح چهارشنبه به ریاست دکتر جهانگیری معاون اول رییس‌جمهوری برگزار شد، گزارشی از‌ آخرین اقدامات انجام شده در زمینه طرح‌های مصوب در استان بوشهر به هیأت وزیران ارایه شد.

استاندار بوشهر در این جلسه با اشاره به ظرفیت‌های استان به عنوان پایتخت انرژی ایران و نگاه به توسعه دریا محور، گفت: از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید با برنامه‌ریزی بر اساس مزیت‌های استان نرخ مشارکت اقتصادی واشتغال به ترتیب 3.4 و 1.9 درصدی افزایش یافته است. رشد بازرگانی خارجی و افزایش صادرات غیرنفتی، رشد درآمدهای مالیاتی، افزایش ضریب مکانیزاسیون و سطح زیر کشت محصولات گلخانه‌ای، کاهش جرایم، افزایش سمن‌ها، توسعه شبکه بزرگراهی و پیشرفت‌های قابل ملاحظه در حوزه سلامت بخش‌هایی از دستاوردهای دولت تدبیر و امید در استان بوشهر بوده است.

بر اساس این گزارش، در حوزه بازرگانی خارجی، استان بوشهر رشد چشم‌گیری در ارزش و حجم صادرات غیرنفتی داشته بطوری که ارزش صادرات غیرنفتی 96.3 رشد داشته است و از مبلغ 6.959 میلیون دلار در ابتدای دولت یازدهم به 13.660 میلیون دلار افزایش و میزان ارزش واردات بیش از 10 درصد کاهش داشته است.

در حوزه سرمایه‌گذاری نیز تعداد پروژه‌های بهره‌برداری شده در استان بوشهر از آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید با رشدی برابر 196.8 درصد به 929 پروژه رسیده است.

این گزارش که دارای ابعاد مختلف اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است نشان می‌دهد؛ در بخش توسعه گردشگری نیز از ابتدای فعالیت دولت یازدهم تا امروز تعداد آثار مرمت شده در استان از 13 اثر به 33 اثر افزایش یافته است.

افزایش 3200 درصدی تعداد پزشک متخصص مقیم، رشد 1100 درصدی تعداد رشته مقیمی و افزایش 300 درصدی تعداد درمانگاه‌های فعال بیمارستانی و نیز توسعه زیرساخت‌های ورزشی در استان بوشهر و پیشرفت‌ پروژه‌های عمرانی شاخص و کلیدی در دست اجرا شامل سدها و بزرگراه‌ها از دیگر محورهای گزارش یاد شده است.

هیأت وزیران در ادامه جلسه خود به وزارت راه و شهرسازی اجازه داد برای تکمیل آزادراه قزوین – رشت و اجرای قسمت باقی مانده حدفاصل منجیل تا رودبار به طول حدود (11.3) کیلومتر و نیز اجرای دو قطعه از آزادراه شش خطه کنارگذر شرقی اصفهان حدفاصل آزادراه کاشان – اصفهان تا اتصال به بزرگراه اصفهان – نایین به طول حدود (63) کیلومتر، به ترتیب نسبت به انعقاد متمم قرارداد مشارکت با شرکت آزادراه قزوین – رشت و قرارداد با شرکت احداث، نگهداری و بهره‌برداری آزادراه شرق سپاهان با رعایت ضوابط و مقررات زیست محیطی اقدام نماید.

شناسه خبر: 93378

- دولت یادهم و دوازدهم

- جلسات

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده