رییس جمهوری:

گسترش روابط و همکاری ‌با کشورهای آفریقایی از سیاست‌های اصولی جمهوری اسلامی ایران است

رییس‌ جمهوری در دیدار «محمد سعد اورو ساما» سفیر جدید آکردیته توگو در تهران،گفت: گسترش روابط و همکاری‌ها با کشورهای آفریقایی از سیاست‌های اصولی جمهوری اسلامی ایران است.

شناسه خبر: 93316 -

سه شنبه 14 ارديبهشت 1395 - 13:56

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز سه‌شنبه در این دیدار با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران اهمیت خاص و ویژه‌ای برای روابط دوستانه با کشور آفریقایی توگو قائل است،‌ اظهار امیدورای کرد در آینده شاهد توسعه همکاری‌ها و ارتقاء سطح مناسبات همه جانبه تهران – لومه باشیم.

رییس‌ جمهوری با تأکید بر همکاری ایران و توگو در زمینه حل و فصل مسایل و موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی بویژه مبارزه با تروریسم و افراطی‌گری، خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد روابط و مناسبات خود با توگو را در بخش‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و سایر بخش‌های مورد علاقه دو کشور گسترش دهد.

«محمد سعد اورو ساما» سفیر جدید آکردیته توگو نیز ضمن تقدیم استوارنامه خود به رییس‌ جمهوری به علاقمندی و احترام دولت و ملت کشورش به ملت و دولت ایران اشاره و از جانب رییس‌ جمهوری توگو از تلاش و نقش‌آفرینی جمهوری اسلامی ایران در برقراری صلح و ثبات در منطقه و مبارزه با تروریسم تقدیر کرد.

سفیر جدید آکردیته توگو همچنین خواستار گسترش روابط و همکاری‌های همه جانبه ایران و توگو و رایزنی دو کشور در زمینه مسایل گوناگون منطقه‌ای و بین‌المللی شد.

شناسه خبر: 93316

- دولت یادهم و دوازدهم

- دیدارهای خارجی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده