دکتر روحانی در جلسه شورای اداری استان سمنان:

اشتغال مهمترین اولویت کشور است/ رهبر انقلاب استمرار راه امام راحل (ره) هستند/ تحقق سریعتر اقتصاد مقاومتی در گرو سرمایه و فناوری است

رییس جمهوری در جلسه شورای اداری استان سمنان، ایجاد اشتغال را مهمترین اولویت کشور برشمرد و با اشاره به اینکه "دولت باید در سپردن کارها به مردم از خود خلع ید کند"، تصریح کرد: تعامل بین قوا و نهادها برای حل مشکلات ضروری است.

شناسه خبر: 93102 -

سه شنبه 31 فروردين 1395 - 22:54

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی سه شنبه در این نشست با تاکید بر اینکه "فاصله و تفرقه به ضرر همه است"، اظهارداشت: ایرانیان اعضای یک خانواده اند و ما نظام واحد و رهبری واحد داریم  و رهبر انقلاب استمرار راه امام راحل (ره) هستند.

دکتر روحانی هدف از برجام را آماده کردن فضا برای رونق ذکر کرد و با تاکید بر اینکه برجام، کار بزرگ ملت و رهبری است، گفت: ما تسلیم دشمن نمی شویم اما اهل تعامل سازنده هستیم.

رییس‌ جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیل فراوان در بخش‌های مختلف برای توسعه و آبادانی استان سمنان،  بر استفاده و بهره‌گیری هر چه بهتر از این فرصت‌ها در راستای ایجاد تحرک و تحول در مسیر رشد پرشتاب این استان تأکید کرد.

دکتر روحانی با تشکر از مردم غیور استان سمنان بخاطر محبت و استقبال پرشور از کاروان تدبیر و امید، اظهار امیدواری کرد که این سفر مایه خیر و برکت بیشتر برای این استان باشد.

رییس‌ جمهوری وحدت، همدلی و همزبانی میان مسئولان، ائمه جمعه، علما، دانشگاهیان و فرهیختگان را یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های استان سمنان برشمرد و افزود: وجود آیت‌الله شاهچراغی نماینده ولی فقیه در این استان برای ثبات و وحدت و انسجام در میان مردم و مسئولان این استان مفید و مثمرثمرات ارزشمندی است.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه مردم خدمات خادمین خود را هیچگاه فراموش نخواهند کرد، گفت: ملت ایران همه عضو یک خانواده بزرگ هستند و افتخار ما خدمت به مردم است و این بالاترین توفیق و بزرگترین مسئولیتی است که در شرایط فعلی بر عهده ما قرار دارد.

رییس‌ جمهوری عهده‌دار بودن مسئولیت در نظامی اسلامی را وظیفه‌ای سنگین بر دوش مسئولان برشمرد و خاطر نشان کرد: امام راحل به عنوان شخصیتی استثنایی با حمایت مردم توانست انقلاب عظیمی را در این کشور به پیروزی برسانند و نظام اسلامی را که به واقع همه ارکان آن بر پایه قوانین اسلام است، ایجاد کرده و امروز هم مقام معظم رهبری همان مسیر را ادامه می‌دهند و این افتخاری برای ما در کشور است که تحت نظر ولی امر به مردم خدمت می‌کنیم.

دکتر روحانی با تأکید بر اینکه وحدت و همبستگی افتخار برای همه ما است، گفت: اگر شکاف و اختلاف کوچکی میان ما باشد، دشمنان خوشحال شده و با سوء استفاده قصد توطئه خواهند داشت.امروز بسیاری از چشم‌های جهان به ایران دوخته شده است و همه ما باید برای خدمت به مردم و عزت کشور، تلاش کنیم.

رییس‌ جمهوری با بیان اینکه اساس اقدامات دولت بر مبنای خواست و اراده مردم و رأی و نظر آنان در انتخابات سال 92 و هدایت‌ها و حمایت‌های مقام معظم رهبری است و برجام موفقیت و اقدامی بزرگ بود که از سوی ملت ایران به انجام رسید و ما باید این راه ادامه دهیم، اظهار داشت: قدم اول این بود که سایه تهدید و تحریم را از کشور برداشته و کاری کنیم که سرمایه برای انجام امور و اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی وارد کشور شود.

دکتر روحانی خاطرنشان کرد: تحقق سریعتر اقتصاد مقاومتی در گرو سرمایه و فناوری است چرا که ما برای توسعه و پیشرفت و موفقیت در بسیاری از بخش‌ها در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی به فناوری‌های جدید و سرمایه‌گذاری نیازمندیم.

رییس‌ جمهوری با اشاره به ضرورت حفظ عزت و وحدت ملی، گفت: امروز فضایی برای کار و تلاش در راستای توسعه کشور بوجود آمده که باید از آن در جهت ایجاد تحرک در بخش‌های مختلف به خوبی استفاده کنیم.

دکتر روحانی اشتغال را موضوعی مهم در کشور دانست که باید متناسب با تحصیلات و تخصص افراد توسعه پیدا کند، افزود: استان سمنان ویژگی های بسیار خوبی برای جذب سرمایه و اشتغال دارد و شاهراه مواصلاتی در کشور است که با اجرای طرح برقی شدن قطار تهران- مشهد و کاهش فاصله زمانی سمنان با تهران تحولی خوب در رشد و توسعه این استان ایجاد خواهد شد.

رییس‌ جمهوری استان سمنان را استانی امن و آرام با مردمی متواضع، اخلاق‌مدار و متدین دانست و خاطر نشان کرد: استان سمنان با بهره‌گری از معادن غنی ، نیروی انسانی متخصص و جایگاه جغرافیایی مناسب باید در مسیر تحول و توسعه پرشتاب گام بردارد.

دکتر روحانی نظام جمهوری اسلامی ایران را نظامی مردم‌سالار دانست که همه مسئولان آن از طریق آراء مردم انتخاب می‌شوند و ادامه داد: دولت باید به وظایف خود عمل کند و در عین حال باید مردم را تشویق و شرایط را برای سرمایه‌گذاری آنان تسهیل کنیم. از سوی دیگر باید از امکانات جهانی و کارآفرینان و سرمایه‌گذاران استفاده و در جهت جذب سرمایه‌ داخلی و خارجی برای سرمایه‌گذاری در این استان استفاده کنیم.

رییس‌ جمهوری با تأکید بر ضرورت حفظ وحدت و انسجام در بین همه قوا و بخش‌های کشور گفت: همه باید برای پیشرفت ایران عزیز دست هم دهیم .

دکتر روحانی اظهار امیدواری کرد آنچه در این سفر برای استان سمنان به تصویب رسیده در سال 95 و 96 از سوی دولت اجرایی شود و شاهد توسعه و پیشرفت روزافزون این استان باشیم.

پیش از سخنان رییس‌ جمهوری آیت‌الله شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان، نمایندگان استان سمنان در مجلس شورای اسلامی و استاندار دیدگاه‌های خود را در راستای استفاده از شرایط، توانمندی‌های استان و موانع و مشکلاتی که در این مسیر قرار دارد، بیان کردند.

همچنین دکتر نوبخت رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور نیز گزارشی از طرح‌ها و اعتبارات اختصاص یافته در جهت توسعه و عمران استان سمنان ارایه کرد.

دکتر شریعتمداری معاون اجرایی رییس‌ جمهوری نیز گزارشی از تعهداتی که وزارتخانه‌ها در بخش‌های مختلف برای رشد بیش از پیش این استان در نظر گرفته‌اند، ارایه کرد.

 

شناسه خبر: 93102

- دولت یادهم و دوازدهم

فیلم مرتبط