یونسی در دیدار رییس آژانس فدرال امور اقلیت‌های فدراسیون روسیه:

توجه بیش از پیش به توسعه روابط فرهنگی ایران و روسیه ضروری است

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی با بیان این که روابط فرهنگی و اجتماعی مکمل روابط اقتصادی است، بر ضرورت توجه بیش از پیش به توسعه روابط فرهنگی ایران و روسیه تأکید کرد.

شناسه خبر: 93058 -

دوشنبه 30 فروردين 1395 - 13:03

حجت‌الاسلام والمسلمین علی یونسی روز دوشنبه در دیدار رییس آژانس فدرال امور اقلیت‌های فدراسیون روسیه با بیان این که حوزه‌های گسترده‌ای برای همکاری‌های همه‌جانبه تهران و مسکو وجود دارد، اظهارداشت: دو کشور در دهه اخیر عزم و اراده سیاسی جدی‌تری برای توسعه روابط داشتند و پیشرفت‌های خوبی نیز در حوزه‌های مورد علاقه تهران و مسکو بوجود آمده است.

دستیار ویژه رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی تصریح کرد: گام‌های بلندی که دو کشور در حوزه‌های اقتصادی برداشتند اگرچه لازم و مهم بوده اما به هیچ وجه کافی نیست و باید روابط فرهنگی دو کشور مکمل روابط اقتصادی قرار بگیرد.

وی با اشاره به این که امروز ضرورت‌ها ایجاب کرده است که دو کشور در حوزه‌هایی از قبیل قومیت، مذهب و ادیان سطح همکاری‌های خود را بیش از گذشته افزایش دهند، گفت: ایران و روسیه دارای دشمن و منافع مشترک هستند و امروز دشمن مشترک دو کشور با آتش افروزی در مناطق مختلف استراتژی مشترک خطرناکی را علیه ما طراحی کرده است لذا ضرورت دارد همکاری‌ها و هماهنگی‌های خود را بویژه در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی افزایش دهیم.

یونسی همچنین با استقبال از برگزاری همایشی در زمینه اقوام و مذاهب در روسیه اظهار داشت: این همایش می‌تواند دو کشور را به هم نزدیکتر و راه‌های عملی همکاری دو جانبه را تسهیل کند.

ایگور بارینف، رییس آژانس فدرال در امور اقلیت‌های فدراسیون روسیه نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت و توجه به مسایل قومیت‌ها و مذاهب و ضرورت همکاری تهران و مسکو در این زمینه اظهار داشت: مصمم هستیم مناسبات و همکاری‌های نزدیکی در زمینه‌های فرهنگی و اجتماعی با جمهوری اسلامی ایران داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم همزمان با گسترش همکاری‌های اقتصادی دو کشور، حوزه فعالیت‌های فرهنگی تهران و مسکو را به ویژه در امور اقوام و مذاهب بیش از پیش افزایش دهیم.

شناسه خبر: 93058

- دیدارهای خارجی

- نهاد ریاست‌جمهوری