رییس جمهوری در دیدار رییس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان:

ایران همواره در کنار ملت و دولت افغانستان بوده و خواهد بود/ تاکید بر ارتقاء روابط بخش های خصوصی و گسترش همکاری کارآفرینان و سرمایه‌گذاران دو کشور

رییس‌ جمهوری با تاکید بر اینکه "جمهوری اسلامی ایران همواره در کنار ملت و دولت افغانستان بوده و خواهد بود"، گفت: تلاش برای تعمیق و تحکیم هر چه بیشتر روابط دو ملت و دو دولت ایران و افغانستان ضروری است.

شناسه خبر: 92921 -

پنجشنبه 26 فروردين 1395 - 20:54

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی عصر پنج‌‌شنبه و در حاشیه اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در دیدار "عبدالله عبدالله" رییس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان با وی؛ روابط دیرینه، اشتراکات فرهنگی و نزدیکی دو ملت را برای جمهوری اسلامی ایران حائز اهمیت دانست و خاطر نشان کرد: ملت افغانستان در طول سال‌های متمادی سختی‌های فراوانی را متحمل شدند، اما در مسیر استقلال و امنیت خود پایدار بودند.

رییس‌ جمهوری با اشاره به ضرورت گسترش همکاری‌ها و روابط تهران – کابل برای دستیابی به منافع مشترک دو ملت، افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره خواستار توسعه ثبات و آرامش در افغانستان است و همیشه در کنار مردم این کشور خواهد بود.

دکتر روحانی ارتقاء روابط بخش های خصوصی و گسترش همکاری کارآفرینان و سرمایه‌گذاران ایران و افغانستان را گامی مهم در استحکام روابط دو کشور برشمرد و اظهار امیدواری کرد با تلاش طرفین شاهد ارتقاء سطح مناسبات دو کشور باشیم.

عبدالله عبدالله رییس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان نیز در این دیدار با تقدیر از حمایت‌ها و پشتیبانی‌های دولت و ملت ایران از مردم افغانستان بویژه در دوران سختی‌ها و دشواری‌ها، گفت: اراده افغانستان بر توسعه هر چه بیشتر روابط و همکاری‌ها با جمهوری اسلامی ایران و اجرای توافقات میان دو کشور است که امیدواریم با فعال شدن کمیسیون مشترک ایران و افغانستان، روند همکاری‌های دو کشور شتاب بیشتری بگیرد.

شناسه خبر: 92921

- دولت یادهم و دوازدهم

- سفرهای خارجی