مراسم سالگرد درگذشت والده مکرمه رییس‌جمهوری در سرخه برگزار شد

مراسم نخستین سالگرد درگذشت بانو سکینه پیوندی، والده مکرمه حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس‌جمهوری در شهرستان سرخه برگزار شد.

شناسه خبر: 92445 -

يکشنبه 23 اسفند 1394 - 18:50

این مراسم روز یکشنبه و همزمان با ایام فاطمیه و سالروز شهادت بی بی دو عالم، ام ابیها اسوه زنان عالم حضرت فاطمه زهرا (س)، در مصلی و حسینیه شهداء شهرستان سرخه  برگزار شد.

همزمان با حضور دکتر روحانی و حسین فریدون دستیار ویژه رییس جمهوری، شماری از وزرا، معاونین رییس جمهوری، اعضای دولت، مسوولان استان و روحانیون و مردم قدرشناس استان سمنان بویژه شهرستان سرخه در این مراسم حضور داشتند.

حجت الاسلام والمسلمین کازرونی در این مراسم  در سخنانی با برشمردن ویژگی ها و سجایای بانوی دو عالم حضرت صدیقه کبری (س)، تصریح کرد: تکریم و حفظ احترام به پدر و مادر پیوسته در دین مبین اسلام مورد تاکید است و جایگاه مادران در سعادت دنیا و آخرت نقشی بی بدیل دارد.

وی با بیان اینکه مادران شجاع و اهل ایمان، فرزندان اهل ایمان و شجاع تربیت می کنند، اظهار داشت:

اخلاق در کشور باید حرف اول را بزند و در همین راستا، تلاش ها برای احیای اخلاق در جامعه باید تداوم یابد و در جامعه ای که در آن هتاکی، دروغ و ریختن آبروی مومن وجود داشته باشد، جامعه علوی و زهرایی نیست.

حجت الاسلام و المسلمین کازرونی با بیان اینکه "روحیه انفاق ، ایثار و گذشت برای رفع مشکلات اقتصادی باید در کشور ما نهادینه شود"، افزود:دولت تمام توان خود را برای ایجاد آرامش در بازار و رونق اقتصادی بکار گرفته است و اگر امروز کارخانه ای در کشور فعال و برای جوانان کار و اشتغال ایجاد شد ، فضای معنویت نیز بیش از پیش تقویت خواهد شد.

مداحان اهل بیت(ع) در ادامه این مراسم به نوحه خوانی و مرثیه سرایی پرداختند.

رییس جمهوری همچنین با حضور بر مزار شهدای سرخه و قرائت فاتحه، از مقام شامخ شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تجلیل کرد.

دکتر روحانی عصر یکشنبه به تهران بازگشت.

شناسه خبر: 92445

- رئیس‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده