قدردانی دفتر رییس جمهوری از استقبال پرشکوه و مثال‌زدنی مردم استان یزد از کاروان تدبیر و امید

دفتر رییس جمهوری اسلامی ایران در پیامی با قدردانی از استقبال پرشکوه و مثال‌زدنی مردم متدین، انقلابی، قدرشناس و پرمحبت استان یزد از کاروان تدبیر و امید تاکید کرد: باید با برنامه‌ریزی لازم و توجه بیش از پیش مسئولان، اقدامات زیربنایی و اساسی برای توسعه همه جانبه و متوازن منطقه به ویژه تأمین آب و گسترش ارتباط ریلی استان انجام پذیرد.

شناسه خبر: 92395 -

سه شنبه 18 اسفند 1394 - 17:37

متن پیام دفتر رییس جمهوری به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

سفر کاروان تدبیر و امید به استان یزد در فضای معنوی بزرگداشت کوثر ولایت حضرت فاطمه زهرا(س)، با استقبال پرشکوه و مثال‌زدنی مردم متدین، انقلابی، قدرشناس و پرمحبت این دیار؛ تصاویری تاریخی و ماندگار از وحدت، همدلی و انسجام دولت و ملت را آفرید.

این شکوفه‌های پربار همراهی و قدرشناسی مردم فهیم و حماسه‌آفرین دارالعباده، دلیل محکمی بر حفظ و تداوم ارزش‌های والای انقلاب اسلامی همگام با اراده‌ای مصمم برای ساختن آینده‌ای روشن و امیدبخش است.

استان یزد خطه کهن و تاریخی ایران زمین است که با آثار فراوان تاریخی، جایگاه رفیعی در تاریخ اسلام و ایران دارد و بزرگان و نام‌آوران زیادی را در عرصه معنویت، اندیشه و تفکر به ایران و جهان معرفی کرده است.

این سرزمین از نظر اقتصادی، سیاسی و موقعیت خاص جغرافیایی و با برخورداری از زیرساخت‌های مناسب برای توسعه صنعت، گردشگری، بازرگانی نوین و وجود معادن غنی و صنایع معدنی و منابع سرشار انرژی خورشیدی و بادی، پارک‌های علم و فناوری و سایر ویژگی‌های اقتصادی؛ به همراه استعداد و منابع کم‌نظیر انسانی، بسترهای لازم را برای پیشرفت و توسعه‌ داراست.

این ویژگی‌های کم‌نظیر، در کنار مردمانی شریف و تقدیم هزاران شهید والامقام برای ماندگاری و سرافرازی ایران اسلامی، نشان از شایستگی اهالی بزرگوار و غیرتمند آن سامان دارد و باید با برنامه‌ریزی لازم و توجه بیش از پیش مسئولان، اقدامات زیربنایی و اساسی برای توسعه همه جانبه و متوازن منطقه به ویژه تأمین آب و گسترش ارتباط ریلی استان صورت پذیرد.

افتتاح و بهره‌برداری از طرح‌های متعدد در این سفر گامی در جهت پاسخگویی بخشی از نیازها و مشکلات مردم بود با این امید که بتواند با تلاش مردم و مسئولان، استان را به جایگاه اقتصادی و اجتماعی بایسته برساند.

برخود فرض می‌دانیم به پاس میزبانی گرم و همراهی تاریخی مردم عزیز این استان، از اقشار مختلف مردم، نماینده محترم ولی فقیه، ائمه محترم جمعه و جماعات، نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی، خانواده‌های معظم و معزز شهدا و ایثارگران، فرهنگیان، دانشگاهیان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی، اصناف، کارگران، اصحاب رسانه، جوانان پرشور و بانشاط، نیروهای نظامی و انتظامی و سایر اقشار و گروه‌های سیاسی و اجتماعی آن استان تقدیر و تشکر کنیم.

امیدواریم با توجهات الهی و همراهی و همیاری مردم، این سفر که در مطلع شکوفایی‌های دوره پسابرجام و در تداوم حماسه حضور مردم در انتخابات هفتم اسفند ماه صورت پذیرفت، منشأ آثار و برکاتی برای مردم منطقه و زمینه‌ساز رشد و بالندگی بیش از پیش آن خطه باشد.

دفتر رییس جمهوری اسلامی ایران

 

شناسه خبر: 92395

- دولت یادهم و دوازدهم

- دفتر رئیس‌جمهوری

- سفرهای استانی

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده