مولاوردی از مرکز تحکیم بنیان خانواده در یزد بازدید کرد

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در جریان سفرش به یزد از مرکز بنیان خانواده بازدید و با توضیح مسئولین در جریان فعالیت های این مرکز امور اجتماعی قرار گرفت.

شناسه خبر: 90462 -

سه شنبه 19 آبان 1394 - 16:29

شهیندخت مولاوردی را در این بازدید دکتر محمد باقر الفت معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه، آقای زنگانه مدیر کل پیشگیری‌های فرهنگی و اجتماعی معاونت اجتماعی قوه قضائیه، دکتر محمد حبیبی رییس کل دادگستری استان یزد و جمعی از مقامات استان یزد همراهی می‌کردند.

در حاشیه این بازدید دکتر جلیل عفتی مدیر کل سازمان بهزیستی استان یزد نیز گزارشی را فعالیت‌های انجام شده در امر آموزش زوجین، پیشگیری از امر طلاق و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی استان یزد ارائه کرد.

در پایان این بازدید از دست‌اندرکاران و فعالان مرکز تحکیم بنیان خانواده استان یزد تجلیل به عمل آمد.

مرکز بنیان خانواده استان یزد به منظور کاهش آمار طلاق در مرداد  ماه 91 با همکاری بهزیستی و دادگستری این استان شروع به کار کرد و در حال حاضر کلیه درخواست‌های مربوط به طلاق و الزام به تمکین به این مرکز ارجاع می شود.

این مرکز اجتماعی در سه بخش «مددکاری اجتماعی»، «مشاوره» و «آموزش» مشغول به فعالیت است و ماهیانه حدود 200 پرونده به این مرکز ارجاع داده می‌شود که از این نسبت شاهد سازش 38 تا 44 درصدی مراجعین هستیم که این امر در تحکیم بنیان خانواده در استان موثر بوده است.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده از بخش‌های مختلف مرکز تحکیم بنیان خانواده همچون کلاس‌های مشاوره زوجین، دفاتر روانشناسی، مددکاری، پذیرش اورژانس اجتماعی و پذیرش کاهش طلاق بازدید کرد.

شناسه خبر: 90462

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده