مولاوردی در جمع بانوان نخبه استان آذربایجان غربی:

پیشرفت و توسعه کشور منوط به حضور و مشارکت بانوان است/ باید جوابگوی سرخوردگی دختران تحصیلکرده بود/ تمام تلاش ها باید بر اشتغال زایی در جامعه متمرکز شود

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده، پیشرفت و توسعه کشور را منوط به حضور و مشارکت بانوان دانست و تصریح کرد: نظام اسلامی هم بر این باور صحه گذاشته و در پی آن بسیاری از زنان ما توانمند شده اند.

شناسه خبر: 90390 -

جمعه 15 آبان 1394 - 11:43

شهیندخت مولاوردی شامگاه پنجشنبه در جمع زنان نخبه آذربایجان غربی افزود: با توجه به سرمایه گذاری های انجام شده در زمینه آموزش و تحصیل دختران، هم اکنون بسیاری از دختران تحصیلکرده کشور آماده اشتغال و کار در جامعه هستند که به علت نبود فرصت های شغلی، تنها راه پیش روی آنها ادامه تحصیل است.

وی اظهارداشت:دختران تحصیلکرده بسیاری آماده اشتغال و خدمت به جامعه هستند و ما باید جوابگوی سرخوردگی ناشی از پاسخ ندادن به این انتظار باشیم و تمام تلاش خود را برای اشتغال زایی در جامعه متمرکز کنیم.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه دختران روستایی با مشکلات مضاعفی مواجه هستند، گفت: بخشی از روستاها به علت مهاجرت و گسترش شهرنشینی خالی از مردان و پسران شده و دختران روستایی با مساله نوظهوری به نام بازماندگی از ازدواج روبرو هستند.

مولاوردی با تکرار مواضعش درباره بحث ورود بانوان به ورزشگاه ها و گلایه از برخی رسانه ها بخاطر انعکاس نادرست این مواضع افزود: ما نمی گوییم درها را بدون قید و شرط و تمهیدات لازم باز کنیم .حرف اصلی ما این بود که بعد از ۳۶ سال ما توان تعیین ساز و کار لازم برای برگزاری مناسب و در چارچوب ملاحظات شرعی و قانونی مسابقات والیبال با حضور زنان و دختران علاقه مند را داریم.

 در ابتدای این نشست که شامگاه پنجشنبه در ارومیه و با حضور بیش از یکصد تن از بانوان نخبه استان آذربایجان غربی برگزار شد، نمایندگان بانوان نخبه استان، مطالبات و مشکلات خود را با معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده مطرح کردند.

شناسه خبر: 90390

- نهاد ریاست‌جمهوری

- سفرهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده