دکتر روحانی در جلسه هیات دولت و پس از ارائه گزارش استاندار زنجان:

مدیران اجرایی رسیدگی به درخواست های مردم را در صدر برنامه ها قرار دهند/ زنجان در آینده نزدیک به استانی توسعه یافته مبدل خواهد شد

رییس جمهوری با تاکید بر اهمیت پاسخگویی به درخواست ها، نظرات و نامه های مردم، اظهارداشت: توجه و رسیدگی به مطالبات و درخواست های مردم وظیفه همه است. ملت بزرگ ایران ولی نعمتان ما هستند و خادمان آنها در دولت، نهایت مساعی و تلاش خود را برای تسریع در حل مشکلات آنها بکار خواهند بست.

شناسه خبر: 88700 -

چهارشنبه 21 مرداد 1394 - 13:37

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت و پس از استماع گزارش استاندار زنجان گفت: مدیران اجرایی کشور باید رسیدگی به درخواست های مردم را در صدر برنامه های خود قرار دهند و حتی اگر درخواست و مطالبه ای خارج از مقدورات دولت است با ذکر دلیل و منطق بیان شود که چرا دولت قادر به انجام خواسته آنان نیست.
دکتر روحانی با اشاره به موقعیت ممتاز و ظرفیت های بالقوه استان زنجان در عرصه های مختلف بویژه در عرصه نیروی مستعد انسانی، از حضور شخصیت های برجسته، نشاط حوزه های علمیه و دانشگاه های این استان تمجید کرد و گفت: مردم استان زنجان به ولایتمداری و عشق به اباعبدالله(ع) شهره هستند و اهتمام به درخواست ها و مطالبات به حق آنها برای ما ارزشمند است.
رییس جمهوری با بیان اینکه استان زنجان با انجام طرح های اقتصادی پیش بینی شده و در حال اجرا درآینده نزدیک به استانی توسعه یافته مبدل خواهد شد، اظهار امیدواری کرد با تخصیص کامل اعتبارات، فاینانس و حضور فعال تر بخش خصوصی، طرح های مهم پتروشیمی، راه آهن، گردشگری و اکتشاف و بهره برداری از معادن جدید هرچه سریع تر به بهره برداری برسد.
در ابتدای این جلسه "جمشید انصاری" استاندار زنجان گزارش خود را در خصوص وضعیت فرهنگی و اجتماعی، امور تولیدی و نیز اولویت‌ها، برنامه‌ها واقدامات انجام شده در این استان از ابتدای کار دولت یازدهم تاکنون به هیأت وزیران ارایه داد.
تشکیل نهادهای صنفی مؤثر در حوزه فرهنگی و اجتماعی از جمله خانه مطبوعات و خانه هنرمندان و انتشار مطبوعات جدید با 80 درصد افزایش عنوان، برقراری تعامل مؤثر و کارآمد بین دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی و تعاونی در حل مشکلات اقتصادی استان و پیگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، برنامه‌ریزی و تلاش در جهت کنترل تورم استان و برابر کردن آن با نرخ متوسط تورم کشور، تلاش برای کنترل و کاهش نرخ بیکاری، به ویژه نقاط شهری و جوانان استان و پایین‌تر آمدن هر چه سریع‌تر آن از متوسط کشوری، پیگیری، تعیین تکلیف و فعال نمودن پروژه‌های مهم استان از قبیل احداث سه نیروگاه حرارتی با ظرفیت دو هزار مگاوات، پروژه اوره آمونیاک زنجان، طرح‌های عمرانی بزرگ، منطقه ویژه اقتصادی، دو خطه کردن راه‌آهن و پروژه سبزه میدان زنجان، از جمله اقدامات ذکر شده در این گزارش است.
اختصاص منابع لازم برای آبیاری تحت فشار 25 هزار هکتار از اراضی استان تا پایان سال 94، تبدیل استان به یک قطب صنایع برق، الکترونیک و فناوری اطلاعات در کشور، شروع عملیات اجرایی گاز رسانی 62 روستا که با اتمام آنها تا پایان آبان ماه (30 روستا در هفته دولت) نسبت جمعیت تحت پوشش گازرسانی روستاهای استان به 64 درصد خواهد رسید، از دیگر اقدامات صورت گرفته در استان زنجان عنوان شده است.
همچنین در ادامه این جلسه هیات وزیران تصویب کرد که مبلغ 40 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل بیمارستان جایگزین 96 تختخوابی لامرد در استان فارس به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی این استان اختصاص یابد.

شناسه خبر: 88700

- جلسات

- دولت یادهم و دوازدهم

- اخبار برگزیده

اخبار مرتبط

گالری مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده