در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر با حضور رییس جمهور:

طرح جامع صیانت از خانواده معتادان بهبود یافته تصویب شد / تأکید بر تلاش هماهنگ نهادهای عمومی و مردمی برای نجات معتادان

جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر به ریاست رییس جمهوری تشکیل و چند طرح پیشنهادی از جمله طرح جامع صیانت از خانواده معتادان بهبود یافته تصویب شد.

شناسه خبر: 87732 -

يکشنبه 31 خرداد 1394 - 16:28

رییس جمهوری در این جلسه، با تاکید براینکه معتادان، اعضایی از جامعه هستند که گرفتار شده‌اند، گفت: برای نجات افرادی که گرفتار معضل اعتیاد شده اند ، باید همه نهادهای مرتبط ، تلاش های خود را متمرکز کنند.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی ، مشارکت گسترده تر سازمان های مردم نهاد را در بخش پیشگیری و درمان معتادان ضروری دانست و اظهارداشت: جمع آوری معتادان ، درمان و صیانت آنها پس از طی دوره درمان، امور مهمی هستند که باید به تدریج و با انجام مراقبت های لازم، به گروههای مردم نهاد واگذار شود.
رییس جمهوری همچنین به موضوع کنترل مرزها و فداکاری و مجاهدت های نیروهای نظامی و انتظامی برای جلوگیری از قاچاق مواد مخدر اشاره کرد و گفت: با فداکاری نیروهای مردمی و انتظامی، از انتقال گسترده مواد مخدر به سمت غرب و به‌ویژه اروپا از طریق ایران تا حد امکان جلوگیری شده اما آنها وسایر کشورها نیز باید درک کنند که مشکل مواد مخدر فقط مربوط به ایران نیست و در این عرصه باید مسوولیت‌های خود را بپذیرند و انجام دهند.
رییس جمهوری در ادامه با تاکید بر اینکه باید آسیب ها و خطرات اجتماعی را دسته بندی کنیم و در مرحله بعدی ، همه دست به دست هم، توان خود را برای مبارزه با این آسیب ها متمرکز کنیم، گفت: یکی از نکاتی که در این فرایند باید مورد توجه قرار گیرد درک بیشتر نسل جوان از خطرات اینگونه مواد است. باید راه تفریح و نشاط سالم جوانان بیش از پیش هموار شود.
در این جلسه ابتدا دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور و دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر، ضمن ارائه گزارش از عملکرد این ستاد و ارزیابی چالش‌های پیش رو، پیشنهاداتی را مطرح نمود.
طرح جامع صیانت از خانواده معتادان بهبود یافته، طرح پوشش بیمه پایه برای درمان معتادان و در اولویت قرار گرفتن 4 استان سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و آذربایجان غربی در طرح جامع صیانت از جمله پیشنهاداتی بود که مورد تصویب قرار گرفت.

شناسه خبر: 87732

- جلسات

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده