دکتر امین‌زاده پس از بازدید از شهرک علمی فناوری اصفهان:

توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان گره‌گشای بخش صنعت است

معاون حقوقی رییس جمهوری با بیان اینکه مسئولیت اجتماعی صاحبان بنگاه‌های اقتصادی کشور پاسخگویی در قبال کیفیت تولیدات‌شان است، گفت: باید کالاهای ساخت کشور قابلیت رقابت با کالای مشابه خارجی را داشته باشد و در صورتی می‌توان از تولیدکننده داخلی دفاع کرد که محصولات‌شان در خارج از کشور نیز قابلیت عرضه و ارز‌آوری داشته باشد.

شناسه خبر: 87666 -

دوشنبه 25 خرداد 1394 - 20:17

دکتر الهام امین‌زاده بعد از ظهر دوشنبه پس از بازدید از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان گفت: به عنوان یک ایرانی آنگاه به خود خواهم بالید که ایران اسلامی به گونه‌ای هدایت شود که الگویی از یک کشور مسلمان پیشرفته باشد و برای تامین نیازهای خود محتاج دیگران نباشد.
وی با تاکید بر پیگیری حقوق علمی جوانان کشور اظهار داشت: اگر هدفمندی یارانه‌ها به مسیر اصلی خود در حمایت از تولید داخلی هدایت شود، باید شرکت‌های دانش‌بنیان در اولویت قرار گیرند.
معاون حقوقی رییس جمهوری یادآور شد: دولت باید قوانینی تهیه کند تا بتوان از تولیدکنندگان نوپای داخلی در برابر واردات کالای خارجی ارزان دفاع کرد.
دکتر امین‌زاده توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان را گره‌گشای بخش صنعت دانست و خواستار بازتعریف مجدد ارتباط دانشگاه‌ها با صنعت شد.
وی گفت: مشکلات حقوقی بسیاری از صنایع، تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران با حذف برخی قوانین قابل حل است و معاونت حقوقی ریاست جمهوری یکی از محورهای اصلی کار خود را بررسی و رسیدگی به مسائل حقوقی و فنی حوزه صنعت و تولید قرار داده است.
در این جلسه دکتر کشمیری رییس شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان گزارشی از نحوه ایجاد، فعالیت و کارآفرینی 400 شرکت مستقر در این مجموعه ارائه کرد و گفت: امروز شرکت‌های کوچک و متوسط نوآور نقش بسزایی در تولید ثروت و اشتغال دارند به طوری که در حال حاضر 5 تا 6 هزار نفر از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی کشور توسط نسل جدید کارآفرینان مشغول به کار شده‌اند که بیش از 45 درصد آنها بانوان هستند.
وی با اشاره به ضرورت حمایت دولت از پارک‌های علم و فناوری، برخی از گره‌های فنی و حقوقی در این شهرک را یادآور شد و تصریح کرد: باید زمینه‌ای فراهم شود تا علاوه بر معافیت این شرکت‌ها از پرداخت مالیات و عوارض از بازار فروش محصولات آنها نیز به شرط کیفیت صیانت شود.

شناسه خبر: 87666

- سفرهای داخلی

- نهاد ریاست‌جمهوری

فیلم مرتبطاخبار برگزیده