رییس جمهوری در نشستی با خبرنگاران داخلی و بین المللی:

24 خرداد به هیچ جناح ،حزب و دسته ای تعلق ندارد بلکه پیروزی ملت ایران است /دولت به خوبی تحریم ها را مدیریت کرده و مدیریت خواهد کرد/ اگر طرف مقابل دنبال زیاده‌خواهی نباشد، توافق در دسترس است/هیچ گاه نخواهیم گذاشت اسرار نظامی و فناوری‌های ما به دست دیگران بیفتد

رییس جمهوری روز شنبه در یک کنفرانس خبری با حضور خبرنگاران داخلی و بین المللی، 24 خرداد 92 را پیروزی بزرگ ملت ایران دانست و تصریح کرد که حماسه 24 خرداد به هیچ جناح، حزب و دسته ای تعلق ندارد.

شناسه خبر: 87559 -

شنبه 23 خرداد 1394 - 16:27

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی که در جمع بیش از 250 خبرنگار داخلی و خارجی صحبت می کرد، گفت: نجات اقتصاد ایران، احیای اخلاق و تعامل سازنده با جهان، سه وعده ای بود که در انتخابات 24 خرداد به مردم داده شد و دولت یازدهم تمام توان خود را برای تحقق این وعده ها بکار گرفته است.
دکتر روحانی با تاکید بر اینکه حفظ همه حقوق این ملت بزرگ، خواست مردم در 24 خرداد 92 بود و در این راستا ما باب مذاکره جدی و تاثیر گذار در چارچوب منطق با 1+5 را آغاز کردیم، اظهارداشت: مردم ما با حضورشان حماسه بزرگی آفریدند و به دنیا اعلام کردند که در این کشور مردمسالاری حاکم است و هوشیاری و هوشمندی ملت بزرگ ایران و راهنمایی بسیار تاثیرگذار مقام معظم رهبری باعث شد تا مردم به پای صندوق های رای بشتابند و حماسه بزرگی را بیافرینند.
همه تصمیمات این دولت با مشورت صاحبنظران اتخاذ شده است
رییس‌ جمهوری در ابتدای این مصاحبه ضمن ادای احترام به روح بلند امام (ره) و همه شهیدان و تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان که ماه قیام، صیام و همدلی و ماه برکت برای همه ما است، گفت: ماه رمضان ماه دوستی‌ها و کنار گذاشتن کینه‌هاست. ماه برادری، نزدیکی، اخوت و آشتی و ماه بذل و بخشش است و امیدواریم این ماه مبارک برای ملت ما و همه مسلمانان، ماه پرخیر و برکتی باشد.
دکتر روحانی سپس سالروز انتخابات حماسه‌آفرین 24 خرداد سال 1392 را به ملت بزرگ ایران تبریک گفت و با تشریح فضای قبل از انتخابات ریاست جمهوری، اظهار داشت: بدخواهان چنین تصور می‌کردند با فشارهایی که بر ملت ایران به ناروا تحمیل کرده‌اند مردم مشارکت آنچنانی پای صندوق آراء نخواهند داشت.
رییس شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد : همه هدف بدخواهان این بود که مردم راه حل مسایل سیاسی را در صندوق آرا نبینند. اما مردم ما با حضورشان، حماسه بزرگی آفریدند و به دنیا اعلام کردند که بر این کشور، مردم‌سالاری حاکم است. هوشیاری و هوشمندی ملت بزرگ ایران، راهنمایی‌های بسیار تأثیرگذار مقام معظم رهبری که همه را حتی آنهایی که از نظام ممکن است دلگیر باشند به حضور در پای صندوق رای دعوت کردند و اعلام اینکه آرای مردم امانت است و این مسأله حق‌الناس است باعث شد تا مردم پای صندوق آرا شتافتند و با حضور 73 درصدی واجدین شرایط ، حماسه ای بزرگ را آفریدند.
رییس جمهور با تاکید بر اینکه 24 خرداد تعلق به هیچ حزب،

شناسه خبر: 87559

- مصاحبه ها

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده