دعوت روسیه از مولاوردی برای شرکت در همایش اوراسیایی زن در روسیه مولاوردی:

با بهره گیری مناسب از دیپلماسی زنان می توان قدم های مثمرثمری را برای حل چالش ها و معضلات جهانی برداشت

لوان جاگاریان سفیر روسیه در تهران ضمن دعوت از معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده و چند تن از بانوان برجسته ایرانی برای شرکت در همایش اوراسیایی زن که در سنت پترزبورگ برگزار خواهد شد، ابراز امیدواری کرد جمهوری اسلامی ایران به این دعوت، پاسخ مثبت دهد.

شناسه خبر: 87367 -

سه شنبه 5 خرداد 1394 - 16:58

شهیندخت مولاوردی معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در دیدار سفیر روسیه در تهران گفت: به نظر می رسد موضوعات و محورهایی که دراین همایش مورد بحث قرار می گیرد چالش های مشترک زنان جهان است که در پایان همایش هم قرار است بیانیه مشترکی صادر شود و نکات مورد تفاهم و اشتراک شرکت کنندگان اعلام شود.
وی با بیان اینکه پس از بررسی های لازم افرادی برای شرکت در این همایش اعزام خواهند شد، اظهارداشت: با برقرار شدن تعامل موثر و سازنده دولت یازدهم با جهان، امیدواریم این تعامل در حوزه زنان و خانواده نیز بیش از پیش گسترش یابد تا با بهره گیری مناسب از دیپلماسی زنان، قدم های مثمرثمری برای حل چالش ها و معضلات جهانی برداشته شود.
لوان جاگاریان سفیر فدراسیون روسیه در ایران نیز با تاکید بر گسترش روابط میان جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در ابعاد سیاسی، اقتصادی و فرهنگی، اظهار امیدواری کرد با حضور هیات ایرانی در همایش اوراسیایی زن، این روابط بیش از پیش مستحکم شود.
گفتنی است همایش اوراسیایی زن 24 الی 25 سپتامبر2015(2 الی3 مهر ماه1394) در شهر سنت پترزبورگ روسیه با هدف نقش مهم و سازنده زنان در زندگی سیاسی و اقتصادی کشورها و سازمانهای بین المللی و در چارچوب موضوعاتی مانند زنان و توسعه پایدار، زنان در اقتصاد، زنان و استراتژی جهان ،حفظ سلامت افراد و ماموریت زنان در جهان معاصر؛ امور خیریه و طرح های انساندوستانه، برگزار می شود.

شناسه خبر: 87367

- دیدارهای خارجی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده