مولاوردی:

هدایت تحقیقات دانشگاهی به سمت اولویت‌ها و نیازهای پژوهشی زنان و خانواده ضروری است

معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری روز دوشنبه یک تفاهم‌نامه سه‌جانبه همکاری‌های علمی – پژوهشی منعقد کردند.

شناسه خبر: 86064 -

دوشنبه 24 فروردين 1394 - 14:38

این تفاهمنامه که به امضای شهیندخت مولاوردی، سورنا ستاری و علی اکبر فرهادی رسید، پیرامون تدوین اسناد «توسعه و ساماندهی پژوهش‌های زنان» و «ارتقاء توانمندی‌های زنان نخبه، مدیر و فرهیخته» و به منظور هم‌افزایی در تعاملات با حوزه، دانشگاه و مراکز علمی – پژوهشی برای فعالیت مؤثر در قالب بنگاه‌های اقتصادی و شرکت‌های دانش‌بنیان است.
حمایت از تهیه و تدوین شاخص‌های حوزه پژوهش زنان، حمایت از اقدامات مورد نیاز جهت ارتقای نشانگرهای حوزه پژوهش‌های زنان، تعیین اولویت‌های تحقیقاتی واحدهای تحت پوشش طرفین جهت هدایت و تبیین طرح‌های تحقیقاتی مشترک و تهیه بانک‌های اطلاعاتی پژوهش‌های زنان از جمله محورهای مشترک این تفاهم‌نامه است.
همچنین گسترش زمینه‌های حضور مؤثر بانوان دانش‌آموخته، نخبه و دارای استعداد برتر و پژوهشگر در عرصه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی جامعه، بهره‌گیری از ظرفیت‌های علمی، پژوهشی دانشگاه‌‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان جهت توانمندسازی زنان و تحکیم بنیان خانواده و شناسایی آسیب‌های پیش‌روی زنان به لحاظ وضعیت سرپرستی، اشتغال، سلامت، تحصیل و تأهل، از مهم‌ترین اهداف این تفاهم‌نامه سه‌جانبه می‌باشد.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در این مراسم امضاء تفاهم‌نامه همکاری سه جانبه را در راستای هم‌افزایی در چارچوب اسناد بالادستی و توسعه و ساماندهی پژوهش‌های زنان دانست و گفت: امیدواریم با امضای این تفاهم‌نامه، تدوین،‌امضاء موافقت‌نامه اجرایی و تشکیل کمیته مشترک بتوانیم در حوزه‌های زنان و خانواده قدم‌های مثبت و جدی برداریم.
مولاوردی افزود: با توجه به فراهم نبودن زمینه اشتغال زنان در بخش دولتی و استخدام، تمام تلاش‌های خود را برای اشتغال زنان در بخش‌های خصوصی بنگاه‌های اقتصادی و شرکت‌های دانش‌بنیان انجام می‌دهیم.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده ، دانش‌بنیان بودن و دانایی محوری را از شاخصه‌های اقتصاد مقاومتی دانست و اظهارداشت: با توجه به وضعیت تحصیل و آموزش زنان و دختران به عنوان نتیجه سرمایه‌گذاری نظام در این حوزه باید برنامه‌هایی را برای بهره‌مندی از این ظرفیت در مسیر توسعه و پیشرفت کشور اجرا کنیم.


شناسه خبر: 86064

- دیدارهای داخلی

- نهاد ریاست‌جمهوری