مولاوردی در مراسم گرامیداشت روز زن در سازمان تامین اجتماعی:

سرمایه گذاری نظام برای تحصیل زنان و دختران فرصتی برای تحقق شعارهای دولت تدبیر و امید است

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: سرمایه گذاری نظام برای دانش آموختگی و تحصیل زنان و دختران فرصتی برای تحقق شعارهای دولت تدبیر و امید در راستای رویکرد اعتدال، ایجاد تعادل جنسیتی در بازار کار و شایسته سالاری است.

شناسه خبر: 86012 -

شنبه 22 فروردين 1394 - 20:54

شهیندخت مولاوردی عصر شنبه در مراسم گرامیداشت روز زن که در سازمان تامین اجتماعی برگزار شد، اظهارداشت: حضرت زهرا(س)،مسئول و حساس در برابر سرنوشت جامعه خود بودند.
وی همچنین با گرامیداشت ولادت حضرت امام(ره) گفت: بنیانگذار جمهوری اسلامی به عنوان احیاگر هویت زن مسلمان ایرانی راه سومی را به دور از افراط و تفریط ، پیش روی زن مسلمان ایرانی قرار داد.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در بخش دیگری از این سخنان تصریح کرد: دولت در سال 93 قدم های درستی را با تدبیر و مدیریت جهادگونه برای بازگراندن امور به مدار عقلانیت و خرد جمعی با رویکرد اعتدال برداشت و موفقیت های چشمگیری را به دست آورد همین طور پایه های درستی را برای تحقق شعارهای خود برداشت که به نظر می رسد ادامه این مسیر جز در سایه همزبانی و همدلی و عزم ملی میسرنیست.
وی ادامه داد: اگر به سرمایه گذاری نظام برای دانش آموختگی و تحصیل زنان و دختران به عنوان یک فرصت دیده نشود و در صورتیکه پاسخ لازم از سوی نظام دریافت نشود، موجب سرخوردگی جوانان خواهد شد، لذا به نظر می رسد اقدامات لازم در چارچوب شعارهای دولت تدبیر و امید و رویکرد اعتدال مبنی بر ایجاد تعادل جنسیتی در بازار کار، شایسته سالاری و دسترسی عادلانه به فرصت ها مطلوب است.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده خاطرنشان کرد: اخیرا شاهد بودیم در اطلاعیه آزمون استخدامی 13 دستگاه برای جذب نیرو، تبعیضات گسترده ای علیه زنان و دختران صورت گرفته به طوریکه از 2800 فرصت شغلی تنها 16 فرصت شغلی اختصاصی برای زنان و 500 فرصت شغلی بدون ذکر جنسیت در نظر گرفته شده و 2400 فرصت شغلی برای آقایان در نظر گرفته شده است.
همچنین مولاوردی در حاشیه این مراسم در پاسخ به سوالی درباره میزان بودجه درنظر گرفته شده برای حوزه زنان در سال 94 گفت: با تلاشی که انجام دادیم اعتبار این حوزه را به دوبرابر یعنی از حدود هشت میلیارد تومان به 15 میلیارد تومان برای اجرای طرح های نیمه تمام در حوزه زنان و ایجاد هماهنگی میان دستگاههای مختلف رساندیم.
در پایان این مراسم با حضور معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده از 23 نفر از زنان فعال در حوزه استان تهران و ستاد مرکزی سازمان تامین اجتماعی با اهدا لوح، تقدیر شد.

شناسه خبر: 86012

- دیدارهای داخلی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده