انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان سازمان حفاظت از محیط زیست و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری / مولاوردی:

نقش زنان در دستیابی به توسعه پایدار و حفظ محیط زیست بسیار مهم و اساسی است

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده و رییس سازمان حفاظت محیط زیست تفاهم‌نامه‌ای را در زمینه مشارکت همگانی دستگاه‌های اجرایی در حفاظت از محیط زیست برای دستیابی به توسعه پایدار به امضاء رساندند.

شناسه خبر: 86006 -

شنبه 22 فروردين 1394 - 16:37

بسیج سرمایه اجتماعی جامعه زنان و دختران برای حفاظت و احیاء محیط زیست با تأکید بر برنامه ششم توسعه، ایجاد ساز و کارهای لازم برای ایفای نقش مؤثر زنان و دختران جهت دستیابی به محیط زیست سالم و توسعه پایدار، اصلاح شیوه زندگی و ترویج فرهنگ تولید و مصرف پایدار و ارتقاء دانش و ترویج سواد و اخلاق محیط زیستی با رویکرد حفظ حقوق نسل آینده از جمله اهداف مهم این تفاهم‌نامه است.
شهیندخت مولاوردی در مراسم جشن میلاد حضرت زهرا(س) و بزرگداشت روز زن و مقام مادر در سازمان حفاظت محیط زیست ضمن تبریک آغاز هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر با اشاره به نقش و تأثیر اساسی و حیاتی زنان در زمینه حفظ محیط زیست، اظهار داشت: افزایش همکاری‌ها در زمینه حفظ محیط زیست بیش از پیش ضرروی است و زنان نقش مؤثری در توسعه پایدار و حفظ محیط زیست دارند.
مولاوردی با اشاره به تقارن هفته زن و میلاد با سعادت حضرت زهرا(س) و ابراز امیدواری برای پیروی از سیره فاطمی در سبک زندگی، گفت: امروز بیش از گذشته نیاز به بازشناسی و بازخوانی شخصیت این بانوی بزرگوار داریم که شناساندن شخصیت حضرت زهرا(س) به زبان امروزی به نسل جوان مسئولیتی بزرگ و خطیر است.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه جامعه‌ برخوردار از محیط زیست مطلوب یکی از اهداف سند چشم‌انداز بیست ساله است، تصریح کرد: اجرای این سند به نیمه راه خود رسیده است. یعنی تا دستیابی به اهداف و آرمان‌های این سند مهم 10 سال فاصله داریم که برنامه‌ریزی درست و بررسی وضعیت موجود در سال جدید، می‌‌تواند در دستیابی به این اهداف نقش مؤثری داشته باشد.
مولاوردی افزود: با توجه به بحران‌های حوزه محیط زیست و چالش‌های حوزه زنان، مشارکت دستگاه‌های مرتبط در این زمینه می‌تواند بسیار تعیین‌کننده باشد، به طوری که مشارکت زنان و مردان در تغییرات آب و هوایی و نقش زنان در این حوزه به عنوان برنامه سازمان ملل پیگیری می‌شود و در دستور کار نشست توسعه پس از 2015 قرار دارد که این موضوع به امضای نهایی سران کشورها در سازمان ملل خواهد رسید.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده ضمن ابراز امیدواری برای اجرای مناسب سند چشم‌ انداز بیست ساله، تصریح کرد: با اجرای این سند شاهد بهره‌مندی از ظرفیت جامعه زنان برای پیشبرد اهداف مهم و انسانی محیط زیست، خواهیم بود.
مولاوردی و معصومه ابتکار رییس سازمان حفاظت محیط زیست همچنین با اهدای نشانی از مؤلفین برگزیده در زمینه زنان و محیط زیست تجلیل کردند.

شناسه خبر: 86006

- دیدارهای داخلی

- نهاد ریاست‌جمهوری