معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور ریاست جمهوری و صندوق مهر امام رضا(ع) تفاهم نامه امضا کردند

معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور ریاست جمهوری و صندوق مهر امام رضا (ع) عصر یک شنبه تفاهم نامه ای را امضا کردند که با مشارکت این دو مجموعه اشتغال در روستاهای کشور در قالب طرح «مشارکت مردم در راه اندازی واحدهای تولیدی مستقر در روستا» افزایش می یابد.

شناسه خبر: 84493 -

يکشنبه 19 بهمن 1393 - 17:31

این تفاهم نامه به امضای دکتر سیدابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور ریاست جمهوری و دکتر اصغر نورالله زاده سرپرست صندوق مهر امام رضا (ع) رسید.
رضوی در مراسم امضای این تفاهم نامه با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی و همچنین تاکید ویژه دولت تدبیر و امید به منظور توسعه روستاها و ایجاد صنایع تبدیلی با هدف اشتغال پایدار روستاییان گفت: ان شاءالله در سال آینده با اختصاص وام با کارمزد 4 درصد، شاهد مشارکت هر چه بیشتر روستاییان در امر توسعه روستاها باشیم.
وی با بیان اینکه کارت یارانه، وثیغه دریافت تسهیلات اشتغالزایی خواهد بود، گفت: صندوق مهر امام رضا (ع) در دولت یازدهم که به تازگی به صندوق «کارآفرین امید» تغییر نام داده است با همکاری معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور ریاست جمهوری طرح هایی را در قالب مشارکت مردم در راه اندازی واحدهای تولیدی مستقر در روستاها اجرایی خواهد کرد و دولت تدبیر و امید به منظور مشارکت اقتصادی مردم در اقتصاد کشور در خدمت تولید کنندگان و بخش خصوصی می باشد.
وی ادامه داد: دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به فضای کسب و کار در روستاها دارد و با این تفاهم نامه مشارکت اقتصادی مردم و بخش خصوصی با راحت سازی و سریع سازی امور اداری ومالی در روستاهای کشور به ویژه روستاهای محروم، عملی خواهد شد.
دکتر نورالله زاده، سرپرست صندوق مهر امام رضا (ع) نیز با تاکید بر اینکه یکی از نقاط اشتراک معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور ریاست جمهوری و صندوق مهر امام رضا(ع) حمایت و ساماندهی بخش تولید در روستاها می باشد، اظهار داشت: این تفاهم نامه در راستای افزایش حمایت از تولید در روستاها با همکاری و مشارکت دو حوزه امضا می شود تا در سال آینده شاهد افزایش تولید در محیط های روستایی باشیم.

شناسه خبر: 84493

- جلسات

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده