دکتر حسن روحانی رییس جمهوری با اشاره به اقدامات تروریست ها در عراق گفت: این گروهک های تروریستی و حامیان آنها در منطقه و در سطح جهان، در برابر اراده ملت بزرگ عراق قادر به ایستادگی نیستند و این ملت آنها را بر سر جای خود می نشاند.|>"> دکتر حسن روحانی رییس جمهوری با اشاره به اقدامات تروریست ها در عراق گفت: این گروهک های تروریستی و حامیان آنها در منطقه و در سطح جهان، در برابر اراده ملت بزرگ عراق قادر به ایستادگی نیستند و این ملت آنها را بر سر جای خود می نشاند.|>" /> دکتر حسن روحانی رییس جمهوری با اشاره به اقدامات تروریست ها در عراق گفت: این گروهک های تروریستی و حامیان آنها در منطقه و در سطح جهان، در برابر اراده ملت بزرگ عراق قادر به ایستادگی نیستند و این ملت آنها را بر سر جای خود می نشاند.|>" />

رییس جمهوری در اجتماع پرشور مردم استان لرستان:

گروهک های تروریستی در برابر اراده ملت بزرگ عراق قادر به ایستادگی نیستند

دکتر حسن روحانی رییس جمهوری با اشاره به اقدامات تروریست ها در عراق گفت: این گروهک های تروریستی و حامیان آنها در منطقه و در سطح جهان، در برابر اراده ملت بزرگ عراق قادر به ایستادگی نیستند و این ملت آنها را بر سر جای خود می نشاند.

شناسه خبر: 78704 -

چهارشنبه 28 خرداد 1393 - 11:44

رییس جمهوری صبح چهارشنبه و در جمع مردم استان لرستان تاکید کرد: به همه ابرقدرتها، مزدوران، آدمکشان و تروریست ها اعلام می کنیم ملت بزرگ ایران برای حراست از عتبات عالیات از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.
دکتر روحانی افزود: طومارهای فراوانی از سوی مردم ایران برای دفاع از حرم امامان شیعه در کربلا، نجف، کاظمین و سامرا نوشته شده است ؛اما من به مردم عزیز ایران عرض می کنم بحمدالله نیروهای شیعه و سنی و کُرد در سراسر عراق آماده ایثارگر و فداکاری هستند.
رییس شورای عالی امنیت ملی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه در عرصه سیاست خارجی دولت تدبیر و امید در مسیر تعامل صحیح، درست و سازنده با سایر کشورها به ویژه همسایگان در چارچوب منافع ملی و حقوق ملت است، تصریح کرد: به ملت ایران قول می دهم همان طور که تا امروز برای رفع تحریم ها و احقاق حقوق آنها در زمینه حقوق هسته ای گام برداشته ایم، قدم های بعدی را نیز برخواهیم داشت.
رییس جمهوری افزود: سربازان دیپلماسی ملت ،امروز در خط مقدم و در مذاکرات وین مشغول تلاشند و اگر دنیا قدر ملت ایران و بزرگواری و عظمت و حقوق این ملت را بداند به اعتقاد من به راحتی می توانیم در زمینه حقوق هسته ای ملت ایران گام آخر و نهایی را به حول قوه الهی برداریم.
دکتر روحانی همچنین با اشاره به موفقیت دولت در کنترل و مهار تورم و پایبندی به وعده ای که از روز اول به مردم در این خصوص داده است، گفت: ما در پی بهبود شرایط زندگی مردم هستیم؛ البته تا رسیدن به نقطه مطلوب و زندگی راحت برای ایرانیان راه فراوانی در پیش داریم؛ اما دولت در کنار مجلس و سایر قوا و با استفاده از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب این راه را ادامه خواهد داد.
رییس جمهوری از تلاش برای کاهش رنج مردم در زمینه بهداشت و سلامت به عنوان یکی از اصلی ترین برنامه های دولت یاد کرد و گفت: ما تلاش کرده ایم تا از رنج مردم در بیمه درمان ، وضعیت بیماران صعب العلاج و خاص کاسته شود و در نظر داریم تا شرایط مردم در مراجعه به بیمارستان ها و داروخانه ها، سهل ترشود به طوری که در گسترش نظام سلامت همه مردم را تحت پوشش بیمه قرار خواهیم داد و در ماههای آینده این راه دنبال خواهد شد.
دکتر روحانی با اشاره به گام های برداشته شده برای افزایش تولید در استان لرستان گفت: تنها در 10 ماه گذشته 2 هزار و 600 میلیارد تومان بودجه دولتی و بخش خصوصی برای ایجاد رونق و کسب و کار در استان هزینه شده و باز هم بودجه بیشتری در این زمینه تزریق خواهد شد.
رییس جمهوری گفت: برای حل مساله بیکاری و ایجاد اشتغال برای جوانان راهی جز ایجاد رونق اقتصادی و رشد فضای کسب و کار نداریم .
دکتر روحانی با اشاره به درخواست های مردم در مسیر فرودگاه تا ورزشگاه شهید تختی خرم آباد مبنی بر اشتغال و رفع بیکاری گفت: وقتی می بینم که مردم از بیکاری در رنج هستند و پسران و دختران عزیز ما به دنبال شغل می باشند باید اقدامات اساسی در استان انجام دهیم تا این معضل برطرف شود.
رییس جمهوری از دیگر برنامه های اجتماعی دولت را حفاظت از محیط زیست و جنگل های بلوط در سطح ارتفاعات زاگرس برشمرد و گفت: در سفر به ایلام با حضور در ارتفاعات، وضعیت جنگل های بلوط را بررسی کردم و از نزدیک در جریان وضعیت جنگل های بلوط قرار گرفتم و مصمم هستیم تا این مشکل زیست محیطی را حل کنیم چرا که این جنگل ها سرمایه مردمان زاگرس نشین و کل ایران است.
رییس شورای عالی محیط زیست همچنین اقدامات انجام شده برای حل برخی از مسائل زیست محیطی نظیر ریزگردها را با همکاری کشورهای همسایه موثر دانست و گفت: دولت در این زمینه برنامه ریزی های ویژه ای انجام داده است.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی در بخش دیگری از سخنان خود بر عزم جدی دولت برای اجرای تصمیمات اتخاذ شده در استان لرستان تأکید کرد و گفت: اولین قدم برای اجرای تصمیمات اتخاذ شده آبادانی و توسعه استان است که همین امر موجب می‌شود اشتغال برای جوانان این استان فراهم شود.
دکتر روحانی با بیان اینکه تا پایان امسال و سال آینده سدهایی به بهره برداری خواهد رسید، گفت: در کنار سدهایی که طی 2 سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید، سدهای دیگری نیز وجود دارد که در برنامه‌های این سفر اعلام خواهد شد و طبق برنامه ادامه خواهد یافت.
رییس‌جمهوری با اشاره به اینکه برای مناطق شیب‌دار که مسأله باغبانی و کشاورزی مطرح و نیاز به پمپاژ آب دارد، اقدامات و اعتبارات لازم با هماهنگی وزارت کشاورزی منظور خواهد شد، تصریح کرد: برای جلوگیری از هدر رفت آب، مسأله آب‌رسانی باید اصلاح شود که طرح و برنامه‌هایی در این خصوص آماده شده که امسال و سال آینده این طرح ادامه خواهد یافت.
دکتر روحانی با بیان اینکه پروژه آزاد راه خرم‌آباد – اراک در دست برنامه ریزی است، اظهار داشت: این کار برای آسودگی مردم جهت رفت و آمد و جذب گردشگری و توریسم صورت گرفته است.
رییس جمهوری افزود: طرح‌های احداث مجتمع شیلاتی با همکاری وزارت کشاورزی از دیگر برنامه‌های استان لرستان است که آماده و اجرایی خواهد شد.
دکتر روحانی با اشاره به اینکه پتروشیمی خرم‌آباد در حال تکمیل شدن است، خاطرنشان کرد: در کنار تکمیل پتروشیمی خرم‌آباد، یک شهرک صنعتی پتروشیمی نیز احداث خواهد شد. تمام سرمایه‌گذاری اولیه این شهرک را وزارت نفت و وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام خواهند داد. سرمایه‌گذاری این شهرک قدم بسیار مهمی در جهت رفع بیکاری جوانان استان لرستان خواهد داشت.
رییس جمهوری تصریح کرد: با قول وزارت صنعت، معدن و تجارت، دو کارخانه لاستیک خودرو و سنگبری مدرن در استان لرستان احداث خواهد شد.
دکتر روحانی در مورد گردشگردی نیز گفت: توسط بنیاد مستضعفان یک هتل 4 ستاره برای جذب گردشگری احداث خواهد شد که تأمین بخشی از تسهیلات این هتل را سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به عهده گرفته است.
رییس جمهوری گفت: برای توسعه صنایع دستی، اقدام جداگانه‌ای در استان آغاز شده است که می‌تواند در زمینه اشتغال جوان‌ها بویژه بانوان بسیار مؤثر باشد.
دکتر روحانی از هماهنگی با وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی برای ارتقای مهارت‌های شغلی فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها و نیز اختصاص تمام اعتباراتی که در بودجه امسال برای طرح‌های عمرانی استان لرستان در قانون بودجه آمده خبر داد.
رییس جمهوری با بیان اینکه مجموعا 79 طرح برای توسعه استان پیش بینی شده است از تلاش دولت برای استفاده از همه ظرفیت واحدهای تولیدی در استان به منظور ایجاد اشتغال بیشتر خبر داد و همچنین قول داد بیمارستان شهیدان رحیمی خرم‌آباد هر چه سریع‌ترتجهیز شود.
رییس جمهوری با بیان اینکه براساس گزارش‌ها تنها 12 درصد از ظرفیت صنایع استان فعال است، گفت: اگر بتوانیم ظرفیت‌ها را کامل کنیم، شرایط بسیار خوبی را برای اشتغال جوان های ما بوجود خواهد آمد. برای این کار حدود 1.8 میلیارد دلار در نظر گرفته شده است، تا بتوانیم از امکانات صندوق به عنوان وام با تسهیلات لازم در اختیار این واحدها قرار دهیم.
دکتر روحانی تصریح کرد: صندوق توسعه ملی برای تسهیلات استان لرستان، تخفیف ویژه ای را اختصاص داده است که این تسهیلات برای بنگاه‌های کشاورزی با 11 درصد، صنعت 16 درصد و برای گردشگری 12 درصد است که می‌تواند زمینه اشتغال را برای استان فراهم کند.
رییس جمهوری از آثار تاریخی و طبیعت بی‌نظیر استان لرستان به عنوان زمینه‌ای برای جذب گردشگران داخلی و خارجی یاد کرد و گفت: سازمان میراث فرهنگی و گردشگری موظف به توسعه طرح‌های گردشگری به منظور جذب گردشگران به این استان شده است.
دکتر روحانی گفت: ان شاء الله در این سفر گام های مهمی برای توسعه و نیز اشتغال استان لرستان برداشته خواهد شد تا در سال 93 و 94 شاهد تحولات مثبت در زمینه مسایل زیربنایی، جاده‌ای، رفاه، بیمارستان، هتل و راه‌اندازی صنایع و همچنین شهرکهای صنعتی باشیم.
رییس‌جمهوری همچنین در بخش دیگری از سخنان خود از لرستان و مردان و زنان لر به عنوان کسانی که در مسیر دفاع از کشور و حمایت از فرهنگ دینی و اسلامی و اهل بیت عصمت و طهارت ایستادگی کردند، ستایش کرد و گفت: لرستان سرزمین علما، بزرگان، مراجع، اندیشمندان و صاحبنظران بزرگی بوده است، کسانی نظیر آیت‌الله العظمی بروجردی که بزرگترین فقیه معاصر و مرجع تام دنیای تشیع از لحاظ علم و دانش و هوش و استعداد و بنیانگذار وحدت در دنیای اسلام بود.

شناسه خبر: 78704

- سفرهای استانی

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده