رییس جمهوری در دیدار میهمانان خارجی مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام (ره):

مسلمانان برای اهتزاز پرچم اسلام متحد شوند

دکتر حسن روحانی رییس جمهوری روز سه‌شنبه اطمینان داد که ایران اسلامی راه حضرت امام خمینی (ره) را بدون هیچ سستی، ترس و هراس، ادامه خواهد داد و از همه مسلمانان و کشورهای اسلامی خواست اختلافات را کنار گذاشته و برای اعتلای اسلام متحد شوند.

شناسه خبر: 78203 -

سه شنبه 13 خرداد 1393 - 12:03

رییس جمهوری که در دیدار میهمانان خارجی مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) سخن می‌گفت، تصریح کرد که راه امام، راه مبارزه با استعمار و سلطه بیگانگان، استقرار حاکمیت مردم و ملت‌ها و استقرار احکام الهی، قران مجید و سنت پیامبر و اهل بیتش بود و در این راستا همه باید دست به دست هم داده و متحد شویم تا پرچم اسلام را به اهتزاز درآوریم.
دکتر روحانی در این مراسم که حدود 400 نفر از شخصیت‌های مختلف فرهنگی، دینی، دانشگاهی و سیاسی از 29 کشور در آن شرکت داشتند، افزود: امام خودباوری و اعتماد به نفس را به مسلمانان آموخت و نشان داد که اگر اتکال ما به خداوند باشد و دست برادری به یکدیگر دهیم، می‌توانیم در برابر انواع توطئه‌ها پیروز شویم.
رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش گفت که حضرت امام (ره)، گفتمان حکومت دینی مردمی و مردمسالاری دینی را در تئوری و عمل اجرا کرد.
حجت الاسلام و المسلمین روحانی در ابتدای این مراسم نیز از تحقیر تاریخی در برابر استبداد و حکام مستبد، مداخله خارجی و استعمار و عدم حاکمیت احکام الهی، قران و سنت پیامبر (ص) و اهل بیت (ع)، به عنوان سه رنج ملت بزرگ ایران تا پیش از به نتیجه رسیدن انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی (ره) نام برد و تصریح کرد: زمانی که حضرت امام رهبری نهضت بزرگ اسلامی را آغاز کرد، کسی فکر نمی‌کرد که در یک دوره کوتاه، امام بتواند در برابر همه معضلات و مشکلات داخلی و بین المللی مقاومت کرده و انقلاب و نهضت اسلامی را به پیروزی برساند.
رییس جمهوری اطمینان داد که گذشت زمان و تاریخ، محبوبیت و عشق مردم نسبت به امام راحل و راه و اندیشه‌های او را بیشتر خواهد کرد.
خبر تکمیلی متعاقبا مخابره می‌شود.

شناسه خبر: 78203

- دیدارهای خارجی

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده