شریعتمداری در معارفه رییس جدید ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت:

ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت روی انجام وظایف کلان خود تمرکز کند

معاون اجرایی رییس جمهوری با اشاره به اقدامات و تلاش‌های صورت گرفته در ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور در سال‌های گذشته از جمله اسقاط خودروهای فرسوده اظهار کرد: اگر چه چنین اقداماتی ارزشمند است؛ اما ستاد باید از اقداماتی خرد و جزیی پرهیز کرده و به ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های مختلف و تصمیم‌سازی در زمینه مدیریت مصرف سوخت بپردازد.

شناسه خبر: 77949 -

يکشنبه 4 خرداد 1393 - 16:53

محمد شریعتمداری روز یکشنبه در آیین معارفه رییس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور با تبریک اعیاد و مناسبت‌های ماه رجب و خرداد گفت: چندی پیش گزارشی درباره شاخص رقابت‌پذیری جهانی کشورمان مطالعه می‌کردم که نشان می‌داد در سال‌های اخیر رتبه رقابت‌پذیری اقتصاد کشورمان به شدت نزول کرده و از جایگاه شصت و ششم به هشتاد و دوم سقوط کرده که این باعث تاسف است.
معاون اجرایی رییس جمهوری افزود: مولفه‌های تعیین کننده شاخص رقابت‌پذیری اقتصاد هر کشور ارتباط مستقیم با رفاه و معیشت مردم دارد که نزول آن به معنای سخت‌تر شدن معیشت و کاهش رفاه مردم است.
شریعتمداری با اشاره به رقابت بی‌امان و شدید اقتصادی کشورها در عرصه جهانی اظهار کرد: ایران برای ارتقای سطح رقابت‌پذیری اقتصاد خود در جهان راه سختی را پیش‌رو دارد و برخی مسائل نظیر تحریم‌های بین‌المللی نیز این سختی‌ها را ملموس‌تر می‌کنند و از این رو توجه به مولفه‌های داخلی تعیین‌کننده سطح شاخص رقابت‌پذیری اقتصاد کشورمان اهمیت دو چندان می‌یابد.‌
معاون اجرایی رییس جمهوری تصریح کرد: در عرصه اصلاح مصرف انرژی در کشور در واقع یک راه طولانی نرفته پیش رو داریم و با وجود همه اقدامات و تلاش‌های صورت گرفته فاصله زیادی تا نقطه مطلوب داریم.
شریعتمداری گفت: متاسفانه در عرصه آموزش و تبلیغات که پایه‌های فرهنگ‌سازی برای مدیریت و اصلاح مصرف هستند، کارهای انجام نشده زیادی داریم و مدل زندگی ما نیز در زمینه‌های مختلف از ساخت و ساز تا سایر بخش‌ها بر پایه یک زندگی مصرف‌‎گرایانه بنا شده است.
معاون اجرایی رییس جمهوری در پایان این جلسه از زحمات دکتر شفیعی، رییس پیشین ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور و نیز پذیرش درخواست تداوم همکاری با این ستاد در دوره جدید به عنوان قائم مقام تشکر کرد و برای دکتر فیض بخش رییس جدید این ستاد آرزوی موفقیت کرد.

شناسه خبر: 77949

- جلسات

- نهاد ریاست‌جمهوری