معاون حقوقی رییس جمهور:

دیوان محاسبات نقش بسزایی در مبارزه با فساد اقتصادی دارد

معاون حقوقی رییس جمهور روز شنبه در جلسه هم‌اندیشی معاون و مدیران حقوقی دستگاه‌های اجرایی با دیوان محاسبات کشور ضمن تبریک سالروز آزاد سازی خرمشهر اظهار داشت: دیوان محاسبات نقش بسزایی در مبارزه با فساد اقتصادی و اختلاس های مالی دارد.

شناسه خبر: 77912 -

شنبه 3 خرداد 1393 - 15:17

دکتر الهام امین زاده معاون حقوقی رییس جمهور با اشاره به دیدار با مراجع عظام در قم و توصیه ایشان بر محاسبات و مسایل مربوط به بیت‌المال تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی در سایه سلامت مالی همه دستگاه‌های حکومتی محقق می شود و دیوان محاسبات باید نقش خود را در این زمینه به درستی ایفا کند.
امین زاده با بیان اینکه دیوان محاسبات زیر نظر مستقیم مجلس شورای اسلامی به کلیه حساب‌های وزارتخانه‌ها، شرکت‌ها و نهادهای دولتی رسیدگی می‌کند، از تشکیل جلسه‌ای در مجمع تشخیص مصلحت نظام به منظور رسیدگی به حساب‌های مالی مسئولان خبر داد.
معاون حقوقی رییس جمهور با بیان اینکه مدیران اجرایی کمتر از رویه دیوان محاسبات اطلاع دارند، گفت: ضرورت دارد رویه نظارتی دیوان محاسبات کشور به دستگاه‌های اجرایی آموزش داده شود تا دستگاه‌ها بتوانند فعالیت‌ها و رفتارهای خود را هماهنگ کرده و ریسک مدیریتی هم در این زمینه کاهش پیدا کند.
وی خواستار اتخاذ ترتیبی از سوی دیوان محاسبات کشور برای احقاق حق برخی شاکیان نظام اداری شد تا لزومی به ورود دیوان عدالت اداری در پرونده‌ها نباشد.
امین زاده اظهار داشت: برای اصلاح ساختار باید از بالا شروع کنیم و موضوع دیوان محاسبات را بارها در دولت مطرح کردیم؛ گزارش این جلسه را نیز در دولت مطرح خواهیم کرد؛ چرا که اطمینان دارم دوری از فساد، مدیریت جهادی قوی و همچنین تصمیمات عالی باید در کنار یکدیگر اتفاق بیافتند.
معاون حقوقی رییس جمهور در این همایش ابراز امیدواری کرد که با دقت دست اندرکاران این نهاد از میزان مفاسد در دستگاه های کشور کاسته شود به طوری که متناسب با نام سال اقتصاد، فرهنگ با مدیریت جهادی و عزم ملی بتوان به اصلاح نظام اداری پرداخت.
پیش از سخنان معاون حقوقی رییس جمهور رییس کل دیوان محاسبات کشور به ارائه نظرات و پیشنهادات خود و همچنین آمار و بودجه کشور پرداخت.

شناسه خبر: 77912

- دیدارهای داخلی

- معاونت حقوقی

- نهاد ریاست‌جمهوری